Problem z listą <ul><li> i skryptem

Otóż sprawa wygląda tak: tutaj jest fragment strony do ściągnięcia. Jest to fragment mojej strony. I problem w niej polega na tym, że w Firefoksie działa bez najmnijeszyhc zarzutów. W Internet Explorer 7 jak nie ma pliku stylów działa ok (oczywiście bez uwzględnienia stylów). Jeśli dołączam style psuje sie lista ta po lewo (

  • ). A Opera 9 nie wyświetla skryptu z tymi ksiązkami. Nie zmieniają sie po najechaniu na nie. Proszę o pomoc.

Złączono Posta : 16.04.2007 (Pon) 17:54

AKTUALIZACJA

Widok tego wygląda tak: www

Tylko podkreslam, że w kazdej przeglądarce wygląda inaczej. Prawidłowo w Firefoksie 2.

Proponowałbym coś innego jako treść strony niż kurs html. Do tego trzeba mieć nieco wiedzy…

Brak u Ciebie konsekwencji, raz kończysz paragraf, raz nie. To samo tyczy się komórek tabeli i list.

Jak to poprawisz to strona zacznie wyświetlać się dużo lepiej.

Ale sęk w tym, że walidator pokazuje, że jest ok. Więc nie wiem czy pomogą tu zamknięcia paragrafów i innych tego typu. A co do treści to mus a nie wybór woli. Ale spokojna głowa - wiedzy mi nie brakuje tylko obycia czyli rozwiązywania rozmaitych problemów jak na przykład ten.

Walidator może tylko pokazać błędy składni czyli tzw. błędy formalne.

Piszesz np. table width=“100%” , a potem szerokość kolumn ustalasz na:

width=“20%” dla pierwszewj kolumny i width=“10%” dla drugiej kolumny.

Czy nie uważasz, żę w sumie powinno być 100%? Nic dziwnego, że każda przeglądarka inaczej to interpretuje.

Moim zdaniem powinno być przynajmniej tak: dla pierwszej kolumny np.

width=“70%” a dla drugiej width=“30%” albo inaczej ale w sumie musi być chyba 100%.

Jeśli chodzi o wysokość kolumn to też ustalasz ich wysokoś procentowo. Tę domyślną wartość opera przyjmuje jako 0 i dlatego nie wyświetla te obrazki jako kreski. wystarczy np. ustalić tę wysokość np na 300 i już obrazki są wyświetlane.

POLECAM ZGŁĘBIAĆ PONIŻSZE ZAGADNIENIA

Chcesz pisać stronę według najnowszych standardów, twoja sprawa ale nie dziw się,że nie będzie zbyt wielu chętnych do jej poprawiania.

Ja też tylko zwracam uwagę na pewne nieścisłości i to wszystko.