Problem z liveboxem tp

(Donkey Pl) #1

Witam, mam problem z liveboxem. Ostatnio go podłączyłem i gdy instalowałem go z płyty dołączonej do modemu z ostatnim kroku nie wykrywa go :frowning: . Dodam że sprawdzałem u mojego kumpla i u niego wszystko ładnie chodziło. Więc o co może chodzić?

(Spidr) #2

Podaj więcej informacji... np. jak go łączysz z PCtem, jaki masz system operacyjny...

A swoją drogą - nie potrzebujesz go instalować, po prostu podłącz (przez LANa) i skonfiguruj.

(Donkey Pl) #3

Łącze go przez wi-fi, mam windowsa xp. Co można z tym zrobić aby to działało :?

(Spidr) #4

A sieciówka w komputerze działa bez problemu?

Najprościej, jak się podłączysz przez skrętkę, "wejdziesz" na Liveboxa i wtedy będziesz widział wszystkie ustawienia. Sprawdź filtrację MAC.

A w ogóle to najlepiej zainstaluj same sterowniki do tego całego dongla i łącz się normalnie przez połączenia sieciowe w windowsie.

(Krzychuu) #5

donkey_PL kolega miał podobny proble, ale zainstalował Service Pack 2 i wykryło. :slight_smile:

(Donkey Pl) #6

Spider man właśnie niemogę, nie odnajduje strony.

Krzychuu właśnie ja mam Service Pack 2, ostatnio instalowałem Vista Transformation Pack 6.0 może przez to jest ten problem?

(Spidr) #7

Może masz po prostu stałe IP ustawione na sieciówce? Jak tak, daj na DHCP.

Na Liveboxie powinien być jakiś przycisk do resetowania ustawień. Spróbuj przywrócić konfigurację domyślną.