Problem z liveboxem w ASUSIE X51

(Dudek17) #1

Witam,

mam taki problem

zainstalowałem liveboxa (najpierw na stacjonarnym-działa bez problemów) teraz na laptopie, niby wszytko spoX status jest ze połaczono z ta siecią a nie moge przegladać stron www

co poradzicie ??

(Krzysiekaczor) #2

A wpis uruchom -> cmd.exe -> ping google.pl

I napisz ile pakietów dotarło. Może przesuń bliżej lapka do rutera (moze gubi pakiety). Jaką stronę sprawdzasz?

PS: Z liveboxem zawsze są problemy. Może podepnij lapka przez lana do tego rutera? (jezeli on ma wejście :slight_smile: )

(Dudek17) #3

nom siedzialem na lini z gosciem od neostrady i to wszystko robilem

mialem 4 4 0

powiedzial mi ze wina systemu to go teraz formatuje

(Krzysiekaczor) #4

A wiesz jak oni gadają :slight_smile: trzeba było uruchomić Linuxa Live i tam sprawdzić.

(Dudek17) #5

ze jak ??

jak to zrobic :stuck_out_tongue:

(Krzysiekaczor) #6

Masz może jakiegoś Linuxa w domu?

Jak nie to zrób se kopie danych i spróbuj format. Choć wątpię czy to pomorze ale spróbować można :]

(Dudek17) #7

nie… same XP ( 3 )

a jeśli nie pomoże to co mam robić …

W dniu 28.06.2008 , o godzinie 21:58 został dopisany post przez dudek17

juz nie trzeba zrobilem format i działa gosciu z neo miał racje

(Andrzej91) #8

Jezu…:slight_smile:

Oni zawsze mówią, “Panie, format, będzie działać!”

Pokaż mi rzecz, która po formacie nie działała:)

Ja tam już nie dzwonie, bo zawsze wina na kompa, na system. Kiedyś mi powiedział, że mam płytę główną do wymiany. Po formacie, który oczywiście nie był potrzebny, nadal nie działał internet. Są głupie przepisy, które mówią, że jak stały dostawca nie zapewni Ci łącza przez jakiś tam okres czasu możesz od niego egzekwować odszkodowanie. To oczywiście dało się czasami połączyć, ale zaraz przerywało. I po kilku dniach zadzwonił Pan z NEO i serdecznie przeprosił, ale mieli awarię na serwerze, ale już jest usunięta i wszystko OK…