Problem z logowaniem i otwieraniem okien log

Mam problem z kompem. Otóż mam jedno konto swoje oraz administratora ( to ukryte ). Włączam komputer i muszę się logować przez wpisanie loginu i hasła ( mam jedno konto więc powinno automatycznie się logować ). Przestawienie ustawień w panelu nic nie daje. Drugi kłopot polega na tym, że mimo ustawionego w opcjach folderu " otwieraj folder w tym samym oknie " każdy folder otwiera się osobno.Trzeci problem polega na tym że moja nowa nagrywarka DVD nie czyta płyt DVD +/- DL. Podejrzewam, że za tym wszystkim stoi jakiś wirus. Daję log z hijackthis. Proszę o pomoc. Z góry dziekuję.

http://wklej.org/id/85507/

Fix w HiJackThis: ( Do a system scan only ->w logu zaznaczasz podane wpisy i dajesz Fix checked )

Masz trochę zbędników na autostarcie:

Menu Start -> Uruchom… ->wpisz msconfig ->zakładka Uruchamianie i odznacz podane wyżej wpisy.

Jeśli ostatnio instalowałeś .NET Framework, to sprawdź w Panel Sterowania -> Konta użytkowników , czy nie ma tam konta ASP .NET Machine , jeśli będzie, to je usuń.

Jak nie, to przeczytaj to.

Ściągnij to, rozpakuj i uruchom dwuklikiem plik .reg, uruchom ponownie komputer.

Niestety nie pomogła ani porada dotycząca logowania, ani ta dotycząca folderów. Ale dzięki za fatygę.

EDIT: Co do logowania.

W panelu sterowania mam zaznaczone użyj ekranu powitalnego i użyj szybkiego przełączania użytkowników a loguję się jakby te opcje były wyłączone.

Jak tak się dzieje to daj loga z Combofix.

Podczas pobierania i skanowania Combofixem wyłącz wszelkie antywirusy i firewalle.

Oto log z ComboFixa

http://wklej.org/id/85554/

Usuń infekcje z pendrive.

Wklej do notatnika:

Registry::

[HKEY_LOCAL_MACHINE\software\microsoft\security center]

"AntiVirusOverride"=dword:00000000

[HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{f9d144b8-8cb9-11dd-81ed-0007e989ad27}]

Plik zapisz jako CFScript.txt , najlepiej w tym samym folderze co Combofix.exe

Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę Combofix.exe

Powinno się rozpocząć usuwanie.

Potem dajesz log z usuwania Combofix.

Log z ComboFix

http://wklej.org/id/85573/

EDIT: Nie rozumiem tych instrukcji dotyczących usuwania infekcji do programu ComboFix. Może ktoś napisać co mam konkretnie robić??

Masz infekcję na pendrive.

By ją wyleczyć będziesz musiał podłączyć pendrive do komputera, w okienku Autoodtwarzanie wybrać, aby system nie wykonał żadnej akcji.

Potem uruchom jeden z programów ze strony, którą wcześniej podałem i wykonywać kroki z poradnika. Zrób to koniecznie!

Pobierz The Avenger

Skopiuj ten tekst:

Drivers to delete:

SCREAMINGBDRIVER

W oknie The Avengera klikasz Paste Script from Clipboard , wybierasz Execute i zgadzasz się na restart.

Po restarcie kasujesz plik C:\Avenger\backup.zip i dajesz nam do przejrzenia plik C:\avenger.txt

Log z Avengera

http://wklej.org/id/85608/

Wszystko zostało usunięte pomyślnie!

Usuń folder C:\Qoobox i instalator Combofixa.

Posprzątaj komputer CCleanerem.

Zoptymalizuj startowanie komputera.

Wyłącz i włącz Przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj komputer Dr Web CureIt!.

Jeśli będą wirusy, usuń je i pokaż raport z ich usuwania.

Nie mam już problemu z folderami, ale nadal muszę się logować inaczej. W szkołach taki jest typ logowania z tą różnicą, że nie muszę wciskać CTRL + ALT + DELETE. Powtórzyłem poradę dotyczącą logowania, która była wcześniej, ale nie pomogło.

Spróbujmy jeszcze tego.

Wklej do notatnika:

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon]

"LogonType"=dword:00000001

"DontDisplayLastUserName"="1"

"AutoAdminLogon"="1"

Plik -> Zapisz jako… -> Zapisz jako typ: Wszystkie pliki ->Zapisz pod nazwą fix.reg (najlepiej na pulpicie)->dwuklik na ten plik->potwierdź chęć wprowadzenia do rejestru->potem restart

Już automatycznie się loguje, ale jeszcze podczas wyłączania jest małe okienko( to z napisem Zamykanie systemu Windows) zamiast tego ładniejszego ekranu wyłączania. Może jakiś tweak poradzi???

EDIT: Moja nagrywarka nadal nie czyta DVD +/- DL. Co można poradzić??