Problem z matryca w laptopie? Ktoś pomoże?


(RYCHU9191) #1

Witam,

Od niedawna moja dziewczyna boryka się z problemem w laptopie gdy otwiera, rusza matryca obraz miga na kolor różowy i zaraz działa dobrze, objawy występują tylko podczas ruszania matryca na zawiasach. Co może być do wymiany bo bym raczej nie był skłonny do wymiany matrycy, mógł się kabel gdzieś przetrzeć? Może się ktoś spotkał z czymś takim? Dodaje filmik na YouTube obrazujący co się z nim dzieje.

 

YouTube


(dark__jedi) #2

Zdecydowanie przewód sygnałowy albo się przeciera, albo się łamie. Tu pomaga rozebranie laptopa i sprawdzenie (wymiana) taśmy łączącej jednostkę z matrycą.


(RYCHU9191) #3

Jak to wygląda?


(Bax) #4

Rozkręcasz laptopa odpinasz wiazkę od płyty głównej rozkręcasz matrycę i odpinasz wiązkę od matrycy ściągasz izolację z wiązki i sprawdzasz czy wszystkie kable są połączone czy nie ma przerwania czasami to widać gołym okiem czasami musisz fizycznie delikatnie ciągnąć z wyczuciem  każdy kabel z osobna jeżeli któryś z nich się przerwie to już wiadomo że to wina tego przewodu dla pewności polecam sprawdzić wszystkie kable do końca uważaj także na kolory żebyś któregoś źle nie przylutował bo możesz ubić lapka na amen