Problem z matrycą w toshibie?


(Alice Rockout) #1

Cześć wszystkim!


(JNJN) #2

 

Czyli prawdopodobnie brak styku na taśmie lub uszkodzona?

 

Daj do sprawdzenia i niech wycenią robotę i decyduj - powyżej 200 zł raczej do tego rocznika nie warto dokładać?


(adamk1985) #3

A czy obraz podczas poruszania klapą daje artefakty (jeśli tak to może być taśma) ? Czy po podłączeniu do zew. monitora / TV jest tak samo (jeśli jest tak samo jak na ekranie lapka -> to pewniej grafika szwankuje) ?

 

Piszesz, że lapek się przegrzewa - może to być przyczyną bezpośrednią uszkodzenia grafiki… Jakieś problemy z włączaniem, portam i USB, zwiechy, resety i BSODy w ostatnim czasie?


(mrFreeze) #4

Laptop ma 5 lat - nie jest to wyznacznikiem jego wartości. Wentylacja ledwo działa - ale kiedykolwiek laptop był czyszczony wymieniona pasta na procku? Wymiana matrycy o ile jesteś w stanie to zrobić sama koszt około 100zł. Poszukaj używanej na allegro ale paski na matrycy kiedy się pojawiają jak nią ruszasz czy np. w czasie przeglądania internetu co raczej nie ma nic wspólnego z uszkodzeniem matrycy.


(Alice Rockout) #5

Laptop do tej pory nie był czyszczony jednak tym się też zajmę. :slight_smile: Szczególnie przy włączaniu laptopa migają te paski i  w czasie przeglądania internetu czy oglądania filmu. Dzisiaj idę do serwisu zorientować się co i jak. Wcześniej usłyszałam że matryca do wymiany, o taśmie nie było ani słowa. Ruszanie klapą nie powoduje, że paski się pokazują. 


(mrFreeze) #6

Zmień serwis!! Uszkodzoną masz grafikę i koszt naprawy w serwisie to około 300-600zł nie mówię o naprawie w piekarniku tylko o fachowym reballingu. Pamiętaj jak się zdecydujesz to minimum gwarancja na rok po naprawie.


(JNJN) #7

 

Niech sprawdzi na zewnętrznym monitorze.


(Alice Rockout) #8

Czy istnieje możliwość, że po ponownym rozłożeniu i złożeniu laptopa znów się “nadskoczy”? :stuck_out_tongue: Może wystarczy po prostu poprawić taśmę.  :x


(JNJN) #9

Możliwe, wszystko masz napisane.

 

Jeśli na zewnętrznym monitorze efekt ten sam, prawdopodobnie uszkodzona lub przegrzewa się karta grafiki?

 

I jeśli już, to wymiana chipa/karty, a nie zabawa w wygrzewanie i min 6 miesiecy gwarancji na naprawę.

 

Ale wkładać 400/600 zł za naprawę, to w ogóle nie opłacalne.