Problem z menu

Mam porcje pytan :lol:

1 pyt. http://muffin.ovh.org/index.xhtml Oto moja strona prosze sie niesmiac bo ona jest w trakcie robot:)I pytanie: Jak polaczyc te obrazki?Zeby nie bylo takich malutkich przerw.(nie ma tam rzadnego

).

2pyt. Jak tą stronke przerzucilem przez validatora html. To mi znalazlo 22 bledy ale nie mam pojecia jak je poprawic podkresla mi jakies nawiasy nie wiem co jest;/.Prosze o pomoc

ad.1 Musisz dodać odpowiedni parametr do każdego z DIVów.

  • Po staremu:

    valign=“top”

  • Lub nieco nowocześniej:

    vertical-align: top;

ad.2 Przy każdym błędzie zapewne jest jakiś komentarz dotyczący jego (opis). Przettłumacz sobie go i spróbuj poprawić ;]

  1. w pliku .css możesz zmień wartość margin i padding na 0px, dla id o nazwie “kolumnaLewa”

  2. wszystkie błędy wyskakujące w validatorze są tam opisane w Twoim przypadku chodzi głównie o nietrzymacie się standardów XHTML 1.0 Strict, strony pisane w XHTML muszą mieć znaczniki zamykające więc użycie znacznika jest niewłaściwe, powinno się użyć znacznika nie właściwe jest też stosowanie bgcolor, powinno się to rozwiązywać przez background-color w stylach CSS, ponadto każdy obrazek wedle XHTML musi koniecznie posiadać wartość alt (choćby czystą)

zmienilem ale dalej nic;/

Proszę zmienić temat na konkretny, mówiący o problemie.

co zmieniłeś i na co?

Wstawilem to w stylu vertical-align: top; i nic.A margin i padding mam ustawione na 0px

jak nie ma jak jest ; ]

Wychowanie Psa

Nauka Psa[/code]

Juz nie ma i dalej sa przerwy:(

powinno być

[/code]

jak najedziesz myszką na obrazek to ci się pojawi tekst zapisany w atrybucie alt

podstawy !

No dobrze to jest strona poczatkowa robiona byle szybciej sam szkielet.Ale nawet jak wpisze alt to dalej bedzie przerwa :evil:

spróbuj jeszcze tak:

[/code]


między nie ma enterów



ew. możesz dać to w listę nieuporządkowaną, np.

[code]

  • Nauka Psa

  • Nauka Psa
    oczywiście bez enterów między , ze stylami css:

    ul.menu_list li { display: inline; list-style-type: none; margin: 0; padding: 0;}

btw: atrybut alt nie powoduje zmiany wyglądu strony

nie, ale drugie pytanie dotyczyło walidacji strony, a przy XHTML 1.0 alt jest już wymagane :wink:

Validator juz mam zgodny tylko teraz te przerwy…

Złączono Posta : 23.10.2006 (Pon) 20:34

kubar3k z ta lista niestety nie wypalilo dalej sa te przerwy:( Prosze o pomoc