Problem z miejscem na dysku

(Quatro15) #1

Problem polega na tym że mam mniej miejsca na partycji niż realnie powinienem mieć, już opisuje. A więc, gdy naciskam prawym klawiszem myszki na dysku D i naciskam właściwości to pokazuję że mam zajęte aż 38gb miejsca ( http://img377.imageshack.us/img377/3010 ... osizn0.jpg), jednak gdy zaznaczam wszystkie foldery wewnątrz tej partcji i naciskam właściwości to pokazuje że zajęte jest tylko 14gb, odrazu mówię że mam włączoną opcje pokazywania ukrytych folderów ( http://img382.imageshack.us/img382/9485/miejsceia6.jpg). Czym może być to spowodowane że coś czego nie ma zajmuje mi prawie 25gb miejsca na dysku? Czy można jakoś to naprawić nie formatując partycji?

(Cosik Ktosik) #2

Wyłącz i ponownie włącz przywracanie systemu

(Quatro15) #3

Niestety to nie pomogło, nic się nie zmieniło.

(Hashi) #4

Temat był poruszany wielokrotnie.

NTFSInfo + screen z eksploratora windows (...odznaczyć opcje "Ukryj chronione pliki system operacyjnego" w opcjach folderów).

viewtopic.php?f=19&t=253115

(Quatro15) #5

Hmm nie wiem dlaczego ale ten program NTFSInfo nie chcę się włączyć, tzn. włącza się i po sekundzie się sam wyłącza. Co do screena to o jaki screen dokładnie Ci chodzi? Tą opcję "Ukryj chronione pliki system operacyjnego" mam odznaczoną.

Jeszcze zamieszczam screena z programu HD Tune:

hdmn0.jpg

(Cosik Ktosik) #6

Sprawdź dysk narzędziem diagnostycznym producenta dysku. Ze SMART wynika, że są problemy z już istniejącymi bad sektorami oraz nadchodzącymi.

(Hashi) #7

Przekopiuj NTFSInfo do katalogu System32. Następnie Start -> Uruchom... -> cmd (jako administrator) -> wpisujesz w lini komend ntfsinfo d:

Chodziło mi o screen dysku D: ("Pokaż ukryte pliki" + odznaczone "Ukryj chronione pliki system operacyjnego").

(Quatro15) #8

Screen z NTFSInfo:

mfidh8.jpg

Screen z dysku D:

opcjees2.jpg

dyskzu8.jpg

(Hashi) #9

Wygląda normalnie.

Zaznacz wszystko (Ctrl+A) na ostatnim screenie i sprawdź rozmiar.

(Quatro15) #10

Już tak zrobiłem, zamieściłem to w pierwszym poście.

miejsceia6.jpg

(Hashi) #11

Wyłącz przywracanie systemu.

cmd:

chkntfs d:

(Zaplanuj sprawdzanie dysku przy starcie). Narzedzia -> Sprawdzanie błędów...

Restart kompa.

(Quatro15) #12

Wyłączyłem przywracanie systemu.

Po wpisaniu tej komendy:

Typ systemu plików to NTFS.

Dane w D: nie są zakłócone

Zrobiłem to sprawdzanie błędów. Jednak nadal jest tak samo.

(Hashi) #13

Nie mam pomysłu. Czy stało się to nagle?

Możliwe, że jakiś błąd systemowy.

(Quatro15) #14

Nie, miałem już ten problem od pewnego czasu. Ale pomyślałem teraz że było by fajnie odzyskać te 25gb :wink:

(Cosik Ktosik) #15

Sprawdź dysk jeszcze raz, ale trochę inaczej.

W start->uruchom wpisz: chkdsk d: /F /R

Jak się zapyta, czy teraz blokować, to daj na "nie". Jak będzie chciał uruchomić przy następnym starcie, daj na "tak". Uruchom ponownie komputer.

(Hashi) #16

Zrób tak jak pisze Cosik. Jeśli i tu nic się nie zmieni to chyba błąd systemowy lub dysk szwankuje. Pozostaje backup danych i ponowny format.

Pzdr.

(Quatro15) #17

Taka odpowiedź wyskoczyła:

sayn3.jpg

Mam dać tak czy nie?

(Mariuszs) #18

Uruchom komendę w konsoli odzyskiwania systemu (bootujesz z płytki XP).

(Cosik Ktosik) #19

MiKs , w tej chwili Nie. Dopiero, jak zapyta się, czy uruchomić przy następnym włączeniu systemu, daj na tak.

(Quatro15) #20

A więc zrobiłem tak. Po resecie zaczęło się to skanowanie dysku. Jednak nic to nie pomogło, a nawet teraz mam zajęte 45gb, trochę śmieszne.. chyba jednak format mnie czeka