Problem z miejscem na dysku

Problem polega na tym że mam mniej miejsca na partycji niż realnie powinienem mieć, już opisuje. A więc, gdy naciskam prawym klawiszem myszki na dysku D i naciskam właściwości to pokazuję że mam zajęte aż 38gb miejsca ( http://img377.imageshack.us/img377/3010 … osizn0.jpg ), jednak gdy zaznaczam wszystkie foldery wewnątrz tej partcji i naciskam właściwości to pokazuje że zajęte jest tylko 14gb, odrazu mówię że mam włączoną opcje pokazywania ukrytych folderów ( http://img382.imageshack.us/img382/9485/miejsceia6.jpg ). Czym może być to spowodowane że coś czego nie ma zajmuje mi prawie 25gb miejsca na dysku? Czy można jakoś to naprawić nie formatując partycji?

Wyłącz i ponownie włącz przywracanie systemu

Niestety to nie pomogło, nic się nie zmieniło.

Temat był poruszany wielokrotnie.

NTFSInfo + screen z eksploratora windows (…odznaczyć opcje “Ukryj chronione pliki system operacyjnego” w opcjach folderów).

viewtopic.php?f=19&t=253115

Hmm nie wiem dlaczego ale ten program NTFSInfo nie chcę się włączyć, tzn. włącza się i po sekundzie się sam wyłącza. Co do screena to o jaki screen dokładnie Ci chodzi? Tą opcję “Ukryj chronione pliki system operacyjnego” mam odznaczoną.

Jeszcze zamieszczam screena z programu HD Tune:

hdmn0.jpg

Sprawdź dysk narzędziem diagnostycznym producenta dysku. Ze SMART wynika, że są problemy z już istniejącymi bad sektorami oraz nadchodzącymi.

Przekopiuj NTFSInfo do katalogu System32. Następnie Start -> Uruchom… -> cmd (jako administrator) -> wpisujesz w lini komend ntfsinfo d:

Chodziło mi o screen dysku D: (“Pokaż ukryte pliki” + odznaczone “Ukryj chronione pliki system operacyjnego”).

Screen z NTFSInfo:

mfidh8.jpg

Screen z dysku D:

opcjees2.jpg

dyskzu8.jpg

Wygląda normalnie.

Zaznacz wszystko (Ctrl+A) na ostatnim screenie i sprawdź rozmiar.

Już tak zrobiłem, zamieściłem to w pierwszym poście.

miejsceia6.jpg

Wyłącz przywracanie systemu.

cmd:

chkntfs d:

(Zaplanuj sprawdzanie dysku przy starcie). Narzedzia -> Sprawdzanie błędów…

Restart kompa.

Wyłączyłem przywracanie systemu.

Po wpisaniu tej komendy:

Typ systemu plików to NTFS.

Dane w D: nie są zakłócone

Zrobiłem to sprawdzanie błędów. Jednak nadal jest tak samo.

Nie mam pomysłu. Czy stało się to nagle?

Możliwe, że jakiś błąd systemowy.

Nie, miałem już ten problem od pewnego czasu. Ale pomyślałem teraz że było by fajnie odzyskać te 25gb :wink:

Sprawdź dysk jeszcze raz, ale trochę inaczej.

W start->uruchom wpisz: chkdsk d: /F /R

Jak się zapyta, czy teraz blokować, to daj na “nie”. Jak będzie chciał uruchomić przy następnym starcie, daj na “tak”. Uruchom ponownie komputer.

Zrób tak jak pisze Cosik. Jeśli i tu nic się nie zmieni to chyba błąd systemowy lub dysk szwankuje. Pozostaje backup danych i ponowny format.

Pzdr.

Taka odpowiedź wyskoczyła:

sayn3.jpg

Mam dać tak czy nie?

Uruchom komendę w konsoli odzyskiwania systemu (bootujesz z płytki XP).

MiKs , w tej chwili Nie. Dopiero, jak zapyta się, czy uruchomić przy następnym włączeniu systemu, daj na tak.

A więc zrobiłem tak. Po resecie zaczęło się to skanowanie dysku. Jednak nic to nie pomogło, a nawet teraz mam zajęte 45gb, trochę śmieszne… chyba jednak format mnie czeka