Problem z Mikrofonem - Audiacity odtwarza dźwięk, system nie

(Doktorfaggot) #1

Sprawa jest w miarę krótka, ale sam nie potrafię sobie z nią poradzić. Otóż gdy podłączam mikrofon ze słuchawkami słyszę dźwięk bardzo dobrze i wszystko jest idealnie, ale gorzej z nagrywaniem. Podczas testowania sprzętu w panelu sterowania, gdy mówię to słyszę siebie tylko na początku, bo potem następuje echo i piski, ogólnie rzecz biorąc wielki hałas nie wiadomo skąd. Podczas gdy tym samym mikrofonem, tak samo podłączonym i niczego nie zmieniając zaczynam mówić w Audiacity, słychać mój głos bardzo dobrze, nawet sam byłem zaskoczony. Nie rozumiem w czym może leżeć problem, na innych testerach też jest echo i piski np. w testerze mikrofonu w xFirze.

Dziękuje za rozwiązanie mojego problemu, tak z góry :smiley:

System : Windows XP

Karta Dźwiękowa: Realtek HD Audio, Kodecs : ALC883 (sterowniki są z kwietnia tego roku)

Mikrofon/słuchawki : Manta MM49 Headphone

(Monczkin) #2

DoktorFaggot , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat.

viewtopic.php?f=16&t=394978

(Doktorfaggot) #3

A jak może być bardziej konkretniej ? Po za tym jak może nie być problemu w nazwie, skoro to właśnie jest problem... dla mnie posty admina tego typu to jedno wielkie nieporozumienie, jak ktoś chce pomóc to wejdzie i w bardzo niekonkretny temat. Nie licz na to, że wejdę w ten głupi link...