Problem z mikrofonem - dźwięk nie dociera do komputera


(system) #1

A więc gram w gry typu battlefield, i potrzebuję mikrofonu. Dlatego kupiłem sobie go około miesiąc temu i wszystko ładnie działało. Lecz z dnia na dzień przestał działać i nie wydaje mi się, żeby była to wina mikrofonu, i wolę się upewnić nie kupując nowego na marne. W windowsowym rejestratorze dźwięku zamiast mikrofonu nagrywa mi słuchawki. W panelu sterowania w teście na mikrofon również nagrywa mi słuchawki. Używam Realtek HD Audio i podczas podłączania wybieram opcję wejście mikrofonu(czy coś takiego) i nie występuje żaden błąd. Co powinienem zrobić?


(Bela Daniel) #2

podłącz słuchawki do wejścia mikrofonowego, uruchom rejestrator dźwięku windows, daj rozpocznij nagrywanie i mów coś bezpośrednio do słuchawek - zasada działania jest podobna do mikrofonu dlatego można wykorzystać odwrotny efekt.

Jeśli coś się zarejestruje to znaczy że mikrofon w słuchawkach masz zepsuty - jak nie to sprawdź najpierw czy przypadkiem windows nie ma wyciszonego mikrofonu i ewentualnie pozostaje kupić niwy mikrofon


(Spammagda) #3

Masz kilka opcji:)

  1. Spróbuj przeinstalować sterowniki audio

Opcje ostateczne to:

  1. ReInstalacja Windows

  2. Kupienie nowego mikrofonu

:wink:


(Magik) #4

Szymonm60 , polecam jeszcze jedną opcję :

użyj opcji EDYTUJ i zmień tytuł tematu.

W przeciwnym razie temat poleci do kosza.


(Ctr) #5

Jakiej firmy mikrofon ?


(system) #6

Mikrofon firmy Labtec. Podłączyłem odwrotnie i nie zarejestrowano żadnego dźwięku. Spróbuję przeinstalować sterowniki audio - ten program Realtek to moj sterownik audio?

EDIT

Mikrofon działa. Pozmieniałem kable, poprzestawiałem parę rzeczy w Realteku i wszystko jest ok. Dzięki za wszelkie porady:)