Problem z mikrofonem na PC

Witam. Mam poważny problem z moim mikrofonem, chciałem pogadać przez skype z kumplem lecz ja go słyszę a on mnie nie. Pod rozmową pisze że “skype nie słyszy Twojego głosu… itd.” Nie wiem co się stało, kiedyś na tym samym sprzęcie chodziło mi normalnie. Proszę o pomoc, bardzo mi na tym zależy :expressionless:

wejdź w Akcesoria -> Rozrywka -> Kontrola dźwięku (czy jakoś tak, nie wiem bo mam angielską wersję Windowsa) i sprawdź czy mikrofon nie jest ściszony/wyciszony

No miałem wyciszony. Odznaczyłem go. Ale bez rezultatu. Dalej pisze że mam Mikrofon wyciszony. :frowning:

i rozumiem, że podgłośniłeś go? jeśli nie - zrób to.

w przypadku gdyby dalej nie działał, wejdź w Opcje -> Właściwości, z listy rozwijanej wybierz opcję Audio Input (lub coś w tym stylu) i sprawdź czy masz zaznaczony mikrofon

(mam nadzieję, że to co napisałem jest zrozumiałe, jeśli nie to sorry ale nie pamiętam jak to było w polskiej wersji XPeka)

Tak, głośność ustawiłem na max.

Nie mam opcji Audio Input. Mam tylko jedną do wyboru C-Media Wave Device. :frowning:

akurat to jest zależne od rodzaju karty dźwiękowej, więc to normalne że u Ciebie jest inaczej

a do zaznaczenia nie masz opcji typu “Stereo Mix” albo “Mic Volume”?

Ehm… przedstawię to na zdjęciach:

hghyu.png

hgh2.png

kajman122 , nazwij temat konkretnie. Skoro piszesz w dziale Problemy, to po co powielasz zbędne informacje w tytule?