Problem z mikrofonem w laptopie HP

Witam,

Mam problem z mikrofonem w laptopie HP Windows XP SP3, a mianowicie:

Po instalacji programu Skype przystąpiłem do ustawiania sprzętu. Głośniki działają bez problemu, natomiast mikrofon jest nieaktywny.

Kliknąłem na ikonkę głośnika w tray’u i z zakładki właściwości wybrałem “nagrywanie”. Ukazały mi się ustawienia trzech urządzeń:

  • Miks stereo

  • Mikrofon

  • Mikrofon cyfrowy

Standardowo był zaznaczony “mikrofon” wraz z opcją zwiększenia wydajności. Zaznaczyłem “mikrofon cyfrowy” i skype zaczął działać, jednak kiedy otwieram okno z mikrofonem lub rozmową, automatycznie przywraca się ustawienie domyślne "mikrofon, co uniemożliwia korzystanie z programu.

Wygląda to tak, że przed każdą rozmową, lub minimalizacją okna skype muszę przełączać z “mikrofon” na “cyfrowy mikrofon”.

Reinstalacja sterowników i skype’a nie przyniosła efektów, a program ITD control panel jest dokładnie taki sam pod względem opcji jak “Regulacja nagrywania” w systemie.

Jak prawidłowo ustawić to urządzenie?

Pozdrawiam

marcinxpd ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Mam taki sam problem i nie wiem co z tym zrobić. POMOCY! !!