Problem z mikserem głośności

Witam, mam problem z mikserem głośności. Polega na tym, że nie działa mi dźwięk w laptopie, choć “suwaczek” jest ustawiony na 100%, ponadto kiedy chcę zmienić głośność to mogę zrobić to tylko 2 razy w ikonce na dole ekranu, pomimo, że dźwięku nadal nie ma, po dwukrotnej zmianie głośności w mikserze głośności, przestaje on odpowiadać.

Ps. jestem kobietą, więc proszę o łopatologiczne wyjaśnienie :slight_smile:

Jaki to laptop?

Niektóre mają skrót na klawiaturze lub fizyczny przełącznik, który może wyłączyć dźwięk.

Klik PPM na ikonce głośności , Wybierz opcje : Rozwiąż problemy z dźwiękiem  i postępuj zgodnie z zaproponowanymi przez system sugestiami możliwe że to jakiś banał :)   ,np: dźwięk wychodzi na słuchawki zamiast na głośniki , albo włączone/wyłączone są jakieś ulepszenia .

Możesz też sprawdzić czy dźwięk nie jest wyłączony z poziomu klawiatury , przytrzymaj klawisz     Fn    i naciśnij klawisz z ikoną przekreślonego głośnika ,pewnie pod F2 , zresztą z poziomu  Fn  włączasz/wyłączasz funkcje klawiszy  multimedialnych . Możliwe że problem sprawia sterownik dźwięku wtedy najlepiej przeinstalować aktualny lub zainstalować nowszy jeśli taki jest dla Twojego modelu .

Asus R556L

Po naciśnięciu prawym przyciskiem nie mam opcji z naprawą.

Zapomniałam też wcześniej dodać, że problem nie dotyczy tylko stricte dźwięku, ponieważ nie jest też możliwe odtwarzanie filmów, pojawia się taki komunikat:

 

Bez tytułu.png

Po naciśnięciu “więcej informacji” nie uzyskałam odpowiedzi na mój problem

A co do sterowników to sprawdzałam, wszystko jest aktualne :slight_smile:

Jaki konkretnie to film i z jakiej konkretnej strony?

Jaki to system i skąd? Bo zdaje mi się, że ten laptop nie miał systemu…

Jaka przeglądarka?

 

Przeglądarka Opera, co do filmu to nacisnęłam jakiś przypadkowy, tak się dzieje z każdym, a strona to Youtube 

Panel sterowania /system i zabezpieczenia/znajdź i rozwiąż problemy /sprzęt i dźwięk/rozwiąż problemy z odtwarzaniem dźwięku

i postępuj zgodnie z zaleceniami .

Jeśli chodzi o video  sprawdź czy masz zainstalowaną najnowszą wersje Flash https://helpx.adobe.com/pl/flash-player.html

jeśli nie to zainstaluj.

W przypadku Youtube  możliwe że film wymaga obsługi JavaScriptu ,wejdź w ustawienia Opery /witryny/ w sekcji JavaScript wybierz :Zezwalaj wszystkim witrynom na uruchamianie skryptów JavaScript 

Zarówno po aktualizacji Flash jak i zmianach w ustawieniach restartuj każdorazowo przeglądarkę.

Możesz też poczytać i testować zalecenia bezpośrednio od Google https://support.google.com/youtube/answer/3037019?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=pl