Problem z mini-jackiem

Witam

Mam pewien problem z muzyką w komputerze. Problem polega na tym ze moj mini-jack ciagle wykrywa ze coś jest wpiętego, choć wcale nie ma. Nie ma tam zadnej urwanej koncówki, nic sie raczej nie działo ( fakt, czasem przez przypadek “wyrwałem” słuchawki z gniazdka ale myśle ze to nie to) Dzieki temu muzyka z głosników nie gra. Do tej pory korzystałem prawie ciagle ze słuchawek USB wiec nie bylo jakos problemu ale ostatnio zapragnałem na nowo słyszeć dzwiek z laptopa.

Skad wiem ze to nei głosniki ? A wiem to dlatego, ze gdy w Sound Mixerze od Windows 7 zmienie sluchawki na teoretycznie “te od jacka” i poruszam suwakiem muzyka gra !!

Dodam ze po całkowitym odinstalowaniu systemu i swierzej kopi nic sie nie poprawiło. Zmiana sterownikow tez nie pomogła.

Laptop: Dell Studio XPS 1340

system: windows 7 64-bit

Jesli potrzeba wiecej informacji podam. Pozdrawiam

Kadet

Jeśli laptop wykrywa że coś jest wpięte to na 90% nie jest to wina systemu ani sterowników.

Pisałeś że wcześniej zdarzyło ci się wyrwać słuchawki z gniazdka. Może bolec się zablokował.

Wyłącz laptopa a następnie maluteńkim śrubokrętem wewnątrz gniazda słuchawkowego spróbuj poruszać blaszką z boku co jest. Najpierw ze dwa razy dociśnij średnio mocno a potem spróbuj podważyć blaszkę w stronę środkowego bolca - po skończeniu upewnij się że blaszka nie dotyka bolca.