Problem z miokrofonem na płycie Gigabyte 8i945PL-G

Siemka

Mam płytę Gigabyte 8i945PL-G i spory kłopot ze zintegrowaną kartą muzyczną Nie da się ustawić głośności nagrywania dla mikrofonu, suwak jest mniej więcej w 2/3 wysokości tego słupka w okienku regulacji i nie da się go ruszyć, jest szary, tak jak by był nieaktywny. Niby to w niczym nie przeszkadza, bo mikrofon działa, da się gadać np. na tlenie i nagrywać rejestratorem dźwięku, ale nagranie jest bardzo ciche. Ale największy problem jest w grach, np. w CS:S Kiedy testuję mikrofon powstaje taki efekt jakby mikrofon sprzęgał się z głośnikami, dźwięk się zapętla i potem jest już tylko szum, nawet jesli głośniki sa wyłączone lub mam podłączone słuchawki!! Nie wiem co z tym zrobić, mam najnowsze stery, wszystko inne działa dobrze, przeinstalowałem już nawet sterowniki ale też nic to nie dało. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Z góry dzięki

Do poczytania - ustawienia karty dźwiękowej,jak dalej problem sprawdź kompa na innym mikrofonie.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 497#538497

Problem w tym że w książeczce od płyty nic nie napisali na ten temat.

A dlaczego ten mikrofon który mam na innych kompach działa bez zarzutu a tylko na tym jest jak jest?

Okazuje się jeszcze że jak gadam przez teamspeaka z kumplem i jestem w windowsie to słychać mnie bardzo dobrze, a jak tylko odpale jakąś grę to wogóle nie da się mnie zrozumieć, czym to może być spowodowane?