Problem z modemem na toshiba Satellite A660-190, Win 7 x64

Witam serdecznie ,

Nie jestem pewna czy w dobrym miejscu ale to mój pierwszy wpis na forum.

Mam prośbę może ktoś pomoże mi rozwiązać problem.

Moja siostra jest obecnie w Hiszpanii ma ze sobą laptopa

toshiba satellite A660-190 z windows 7 oraz modem na usb do internetu: une - zte na kartę sim.

a teraz opiszę problem,

modem nazywa się une - zte.

modem instaluje się automatycznie. pierwsza faza kończy się informacja:

oprogramowanie sterownika urządzenia zainstalowano pomyślnie. później dalej się

mieli i pokazuje, ze będzie zainstalowany w: c:/program files (x86)/une. po

pewnym czasie pokazuje się, ze instalacja została zakończona i żeby

kliknąć “finish”. potem pokazuje się na dole na pasku dymek i info: niepowodzenie

instalacji oprogramowania sterownika urządzenia. po kliknięciu na dymek jest po

kolei od góry :

urządzenie kompozytowe usb - v (zielony kolor) gotowe do użycia

zte diagnostic interface (com4) - x (czerwony kolor) niepowodzenie

zte nmea device (com3) - x (czerwony kolor) niepowodzenie

zte proprietary usb modem - x (czerwony kolor) niepowodzenie

pojawia się ikona “une” i po kliknięciu otwiera się. ale nie ma sygnału i nie można

uruchomić “połącz”, bo to miejsce nie działa na myszkę.

Czy ktoś może wie jak uruchomić internet, ten sam modem na innym komputerze działał bez problemów,

próba z modemem zupełnie innej firmy też na nic się nie zdała, bo wyskakuje to samo, czyli nie można się połączyć z internetem.

wygląda na to że to nie jest wina modemu tylko chyba jakichś ustawień w komputerze ?

Bardzo proszę o pomoc.

Jaki to modem? Można poszukać sterowników (Google i hasło: “model + drivers”) i zainstalować, być może w trybie zgodności (prawy przycisk myszy na instalator - właściwości - karta zgodność - opcja ‘uruchom w trybie zgodności’). Poszukaj co ludzie w internecie piszą, może ktoś miał podobny problem i udało się go rozwiązać.

Ale to chyba raczej problem jest z komputerem bo inny modem też nie chce działać. to są modemy na usb z kartą sim taką jak do telefonu.

na innym komputerze te modemy działają.

przypuszczam że może coś trzeba ustawić w komputerze ale nie bardzo wiem co ?

Prawidłowo powinno być tak, że po podłączeniu automatycznie powinno zainstalować się oprogramowanie wraz ze sterownikami. Może masz W7 64bity, a modem nie współpracuje z 64bitowym systemem.

System operacyjny to Windows 7 Home Premium 64 bit, ale to chyba nie to jest problemem bo raczej nie możliwe żeby żaden modem nie działał i za każdym razem ta sama informacja wychodzi ( jak w pierwszym poście)

Dzisiaj były próby z następnym modemem zupełnie innej firmy i znów to samo.

w tej chwili mam z siostrą kontakt tylko sms-owy bo internet u niej wciąż nie działa, wspomnę że na tym komputerze w tamtym roku były instalowane modemy na sim i zawsze wszystko działało, w międzyczasie komputer był czyszczony z wirusów przez kasperskiego.

A i jeszcze w Polsce przed siostry wyjazdem podłączała się do sieci bezprzewodowej przez wi-fi i czy może tak być że wtedy coś zostało przestawione ?

przepraszam za moją chaotyczną wypowiedz i kompletny brak wiedzy informatycznej.

zuza.511 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

czy ktoś mi może podpowiedzieć jaki temat postu będzie odpowiedni do mojego problemu. ( sama nie potrafię tego trafnie określić )

Nie znam się na komputerach i programach. Komputer służy mi głównie do komunikacji z rodziną i znajomymi (poczta i skype ) Pozwoliłam sobie napisać na tym forum ponieważ kilkakrotnie korzystałam z tego portalu czytając różnego rodzaju porady i pobierając programy które zazwyczaj były mi pomocne.

Temat: Nie instaluje się modem une-zte na Windows 7

Dziękuję za pomoc w zmianie tematu.

Może problem z komputerem i modemem też uda się komuś rozwiązać ?

Bo jak na razie nic nie udało się zrobić.