Problem z modemem Webstar, który powoduje restart komputera

WItam! Mam problem z modemem. Po podłączeniu modemu do laptopa komputer albo się zawiesza albo restartuje. Posiadam modem firmy Scietific Atlanta DPX2100 Series Cable Modem. Laptop firmy ASUS, system operacyjny Widnows XP. Dodam jeszcze, że modem działa na innym komputerze pod systemem XP.

swi_r ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zainstaluj sterowniki, które masz w pudełku na płytce. Podczas instalacji modem musi być podłączony - jednak tylko w przypadku instalacji jako modem podpinany przez USB. Jeśli podłączasz go go tylko kablem RJ45 do gniazda sieci LAN w komputerze nie potrzeba sterowników. Po symbolu wnoszę że jest to modem kablowy. Wszystko powinno działać “od kopa”. W karcie sieciowej komputera ustaw wszystko z automatu (DHCP). Nie piszesz jaki to internet - jeśli z kablówki to j.w.

Sterowniki są zainstalowane tak jak w instrukcji (podłączony modem itp.). Modem jest podpinany przez USB. Jest to modem kablowy. W ustawieniach karty wszystko wygląda dobrze, a internet faktycznie z kablówki. Niestety problem wciąż występuje. W pewnym momencie ( po minucie lub dwóch działania internetu-do tego czasu wszystko działa ok) pojawia się niebieski ekran i następuje restart systemu.

A podłącz go tylko przez RJ45 (powinno być w pudełku). Nie wiem jaką masz prędkość tego internetu, ale transfer może być “obcinany” przez przepustowość portu USB. Odinstaluj wcześniej te sterowniki, żeby komputer nie głupiałl.

Teraz problem jest tego typu, że komputer nie może uzyskać adresu sieciowego.

To teraz mam takie pytanie. Masz stałe czy zmienne IP? Większość kablówek mimo iż oferuje stałe IP, to i tak korzysta z przydzielania IP z serwera DHCP. W takim razie jeśli pamiętasz / masz spisane trzeba ręcznie wpisać w ustawienia karty sieciowej: adres IP, bramę domyślną, maskę podsieci oraz serwery DNS.

=======

Może być także awaria u usługodawcy …

Powiedzmy tak , że mam Adres IP i maskę podsieci. Brakuje mi bramy domyślnej i DNS. Wydawało mi się, że zawsze miałem stały adres IP, ale pewności nie mam.

A skąd masz ten internet? DNS pewnie będą dobre Googlowe, czyli 8.8.8.8.

A nie możesz tych parametrów spisać pod tym działającym systemem? To by rozwiało wątpliwości …

Tyle, że przy tym działającym systemie jest wszystko automatycznie znajdowane. Chyba, że mogę to jakoś normalnie spisać podczas pracy tego drugiego kompa?

Najpierw Start-> Uruchom -> wpisz

cmd.exe

Potem:

ipconfig /all

Tam powinno być wszystko, czego potrzebujesz.

Teraz jest niby wszystko ok. Jest nawet napisane, że połączono, ale internet i tak nie działa.

Włącz cmd.exe, spinguj bramę domyślną, kilka innych stron i wklej co wyświetla.