Problem z monitorem - brak sygnału

Hej,

mam problem z monitorem. Po włączeniu komputera na czarnym tle wyswietla się pole z komunikatem “No signal - check signl cable”. Problem w tym, że sprawdziłem kabel, odłączyłem, podłączyłem, a problem nie znikł. Będę bardzo wdzięczny za pomoc (jestem mocno zielony, więc jeśli do rozwiązania problemu potrzebne jest więcej informacji, to bardzo proszę o podanie, jakich dokładnie).

Pozdrawiam

Witam.

Czy komputer (na słuch) próbuje się włączać?

Najprościej jest podpiąć monitor do innego komputera lub na odwrót- komputer do innego monitora.

Odłączyłem monitor, podłączyłem do innego komputera - działał.

Podłączyłem z powrotem do poprzedniego - to samo, czyli “check signal cable”. Nie mam pojęcia, co z tym fantem zrobić.

dzieje się tak gdyż komputer nie startuje, nie jest zainicjowany start biosu za równo na płycie jak i karcie graficznej, problem sprzętowy lub z biosem (trzeba zajrzeć do środka).

Też tak miałem, u mnie pomagało tylko odłączenie prądu (uruchamiałem kompa, odłączałem zasilanie na krótko, tak żeby komp się wyłączył ale dioda od monitora nie zgasła, oczywiście monitor był standby ale to było na moim starym kompie).

EDIT

P.S Nie odpowiadam jak ci to zaszkodzi :smiley: