Problem z monitorem/grafika


(Rob Szym) #1

Po złozeniu nowego zestwu komputerowego mam problem z monitorem (belinea crt d-sub) muszę go resetowac (wylaczyc i wlaczyc) aby obraz sie pojawil na ekranie bios info->reset-> boot menu-> reset itd. Jezeli go nie zresetuje to obrazu nie ma. Dodam ze na poprzednim zestawie z geforce 4 nie ma takich problemow. Obecnie podpiety jest do his hd5770 i przejsciowke dvi-dsub z zestawu.

Jezeli macie jakies pomysly co moze byc przyczyna problemu dajcie znac. Dodam ze obecnie nie mam mozliwosci testu na innym monitorze/ karcie


(FXJ) #2

Przeprowadzenie testu na innej karcie lub monitorze sądzę że będzie niezbędne, możesz skorzystać z laptopa do tego celu przy teście monitora.


(Reinsx) #3

CRT wiec dużo zachodu nie warto robić. Grafikę wykluczam bo po recznym resecie monitor widzi sygnał od grafiki (przy przełączaniu trybów może mieć długi przetestuj - w sekundach ale sygnał powraca). Mogą kondensatory przy nim wysiadać.Prawdopodobnie po zmianie ustawin przez grafikę idzie sygnał DDC monitor jeszcze go nie nadarza przełknąć po resecie i potrzebny mu fizyczny restart (to tylko teoria i pewnie błedna). Mało prawdopodobne aby zalaczanie monitora nie odbywało się po DDC ale spróbuj podać na stałe na 4 i 11 nogę gniazda VGA monitora masę. Problemy przy połączeniu na stałe powinny zacząć się po wyłączeniu komputera (będzie myślał że ma podpięty sygnał a go nie będzie) ale wtedy można go cpyknąć z palca albo załatwić zbiorczą listę aby wyłączała go razem z PC.

PS dla zdrowia nawet wymianka na LCD.