Problem z monitorem/karta graficzna

witam wszystkich,

mam oto taki problem z monitorem (Monitor LCD Samsung SyncMaster 710n), to znaczy problem przekłada sie na monitor a czego to jest problem?

Otóż po włączeniu komputera monitor ma czarny ekran i tylko okienko jakie sa zalecane wymagania co do rozdzielczosci oraz odswiezania. Jezeli podłącze stary monitor (crt) to wszystko działa. Zmeniam rozdzielczość oraz odświeżanie i z powrotem podłączam monitor LCD - niestety znowu to samo Smuteczek nie chce mi nawet przez tryb awaryjny sie włączyc monitor,

prosze o pomoc

Wiec podłącz monitor CRT i ustaw odświeżanie na 60hz. Potem podłącz LCD i powinno chodzić z takim odświeżaniem.

no właśnie, ale to nic nie daje, oczywiście ze tak próbowalem… ale niestety zero rezultatu :frowning: co z tym można jeszcze zrobic ?

Złączono Posta : 20.11.2007 (Wto) 19:50

ma ktos jakis pomysl? jak poradzić temu ??

a bez zainstalowanych sterowników do karty

bo jeżeli dobrze ,to może inne stery

próbowałeś podłączać tego LCD-ka do innego komputera ? ( i czy tam pracował?)

  • może być np. uszkodzony kabel sygnałowy(lub wtyk) , błąd rozpoznawania monitora przez windę ( ???) lub może coś w ustawieniach karty (choć raczej to najmniej prawdopodobne)

probowałem podłączać do innego kompa i nic :frowning: wciąż taki sam problem.

zrobilem nawet formata i nic :frowning:

mowisz,ze to może być wina kabla?

raz jak próbowałem przełączyć na monitor LCD (ten niedziałający) to na początku było ok. ale po chwili znowu to samo :frowning: może to rzeczywiście wina kabla, mam nadzieje.

moze ktos jeszcze się orientuje w tego typu [roblemie? prosze o pomoc

może być wina przewodu lub wtyczki - zdarzyło mi się prostować piny we wtyczce (po nerwowym gościu :wink: )

w/g specyfikacji ten monitor pracuje na rozdzielczości 1280/1024 - czy przy CRT masz taką rozdzielczość? spróbuj ustawić taką i przełączyć na LCD (najlepiej by było gdyby karta graficzna miała 2 wyjścia - można by podpiąc 2 monitory - łatwiej sprawdzać)

Czy Windows wykrywa jaki monitor masz podłączony (tzn czy rozpoznał tego Samsunga )?

Czy jak go kupowałeś to działał w sklepie ?

kurcze, kupiłem nowy kabelek, podłączam, i poczatek wydawał sie obiecujący, widać juz było “literki i cyferki” ladowanego biosu itp :] niestety jak poźniej miał sie ladować windows to juz był tylko czarny ekran. zrestartowałem kompa i wszedlem do wyndowsa z trybu z obsługą VGA i ruszyło. wszystko ok. opza tym, ze rozdzielczość byla fatalna 800x600 zmieniłem to i jeszcze by;lo ok, chciałem tez sprawdzic jakie jest odświezanie jest, bylo 60Hz, czyli takie jakie powinno byc, rozwonalem leste zeby zobaczyc czy sa jezszcze jakies dotepne, ale wybrałem z powrotem 60 Hz i kliknąłem ok. po tym juz znowu to samo :frowning: tylko napis na monitorze o wlaczeniu odpowiedniej rozdzielczosci i odswiezania :frowning: co z tym zorbic?

dodam,ze monitor dzialal wczesniej OK, nie mam juz pojecia co sie stalo :frowning: