Problem z monitorem laptopa HP :(

Mam bardzo dziwny problem z komputerem i mam nadzieje, że ktoś mi pomoże. Mam Laptopa HP, który już nie jest na gwarancji, niestety. Na monitorze mego komputera, w lewym dolnym rogu ( dokładnie tam gdzie “Start”) pojawiło się coś czerwonego. Nie wiem jak to opisać : przejaśnienie, jasno-czerwona plama, smuga, czy przebarwienie na jasno czerwono, ale jakoś nie chce zniknąć. Czasami jest małej wielkości, a czasem (jak teraz) rozciąga się w górę i sięga prawie do połowy monitora. Nie wiem co robić. Nie wiem czy to groźne i co mam zrobić by znikło. Bardzo proszę o pomoc :frowning:

Z góry dziękuję :

Earrah

Obawiam się że już nic nie zrobisz. Ewentualnie wymiana całej matrycy…Nie wiem dokładnie o co ci chodzi ale na pewno coś z matrycą, możliwe że się jakieś piksele wypaliły…

tak jak kolega napisał, matryca do wymiany

Dziękuję za odpowiedz :slight_smile:

Da się wymienić samą matryce w laptopie ? Orientuje się ktoś ile to może kosztować ? A jakbym tak nic nie robiła, bo przecież na razie mi to nie przeszkadza, to czy wtedy działałabym na swoją niekorzyść? Ciągle mam nadzieje, że to samo przejdzie…

poszukaj na allegro.pl matryc, możesz pracować jeśli ci ta wada matrycy nie przeszkadza - jej wada nie ma wpływu na działanie pozostałych podzespołów w laptopie, wpływa jedynie na komfort pracy i ewentualnie samopoczucie związane z irytacją wynikającą z pojawiania się kolorowych plam na matrycy :stuck_out_tongue:

możesz również udać się do autoryzowanego serwisu HP i dowiedzieć się o koszty naprawy :wink:

To już samo nie przejdzie, co najwyżej możesz pracować tak długo aż matryca całkiem zgaśnie.

Prawdopodobnie siada elektronika matrycy.