Problem z monitorem LCD

Moze troszke nie na temat, ale czy to normalne, ze po 4 dniach uzytkowania monitora lcd wypalil mi sie na ekranie pojedynczy czerwony znaczek (pixel). Monitor to LCD LG L204WT. Czy to prawda, ze LG wymienia monitor na nowy jesli taka przypadlosc zdarzy sie do miesiaca? Jesli macie jakies rady i wiecie czy takie zachowanie sie monitora jest normalne to napiszcie, bo sam nie wiem co teraz zrobic. Gwarancja obejmuje takie usterki??

Ja bym domagał się nowego monitora lub zwrotu pieniędzy.

http://www.lcd4you.pl/gwarancja_lg_electronics.php

REKLAMUJ!!

Dostaniesz nowy monitor :mrgreen:

Kiedyś reklamacje były od 3 pixeli teraz to sie (na szczęście) zminiło

Zależy, jakiego typu gwarancji udziela producent. W przypadku LG nie powinno być raczej problemu.

zawsze jeszcze mozna domagać się wymiany monitora na podstawie ustawy o sprzedaży konsumenckiej i niezgodności towaru z umową. kupowałeś monitor, który ma wszystkie piksela, a nagle okazało, się, że jednego brakuje.

Zgodnie z ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (DzU z 2002 r. Nr 141, poz. 1176, z 2004 r. Nr 96, poz. 959.) jeżeli towar jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową poprzez naprawę albo wymianę na nowy. Na podstawie wymienionej wyżej ustawy można wnioskować o naprawę, lub wymianę towaru na nowy.

Zgodnie z w/w ustawą gwarancja producenta nie wyłącza, nie ogranicza ani nie zawiesza uprawnień kupującego wynikających z niezgodności towaru z umową. Niezgodność towaru z umową można zgłosić sprzedawcy w ciągu dwóch lat od wydania zakupionej rzeczy.

Dzieki Panowie:) Jutro bede sprawe zalatwial, bo juz bylem zalamany, ze ledwo co kupiony sprzet, a juz nawalil:(

A tak na marginesie jaki jest czas po ktorym moga sie wypalic pixele w normalnym uzytkowaniu

Nie ma z góry ustalone. Z tego co słyszałem to są błedy w produkcji.

Dzis oddalem monitor do serwisu i mam czekac do 2 tygodni na jego wymiane na nowy :mrgreen:

Witam!

Nie dwóch tygodni, tylko 14 dni roboczych :smiley:

Dokladnie ale napisalem to skrotem myslowym :stuck_out_tongue: :lol:

Zalecam jednak nie przesadzać ze skrótami klawiaturowymi. W poprawnym pisaniu w języku polskim niezbędny jest w tym wypadku prawy Alt, którego nie używasz.

Stosuj, w przeciwnym wypadku temat, posty mogą zaliczać Kosz.

Na Forum używamy polskich znaków.