Problem z monitorem lub z grafą

Witam… :mrgreen:

Jakiś czas temu podpiąłem do mojego kompa inny monitor i tak bardzo zmieniło się jego taktowanie że nie ma jak patrzeć (ma 60Hz a wcześniej miałem 90Hz)

Co najlepsze nie można tego całkiem mu zmienić. “całkiem” bo można zmienić na np. 80Hz ale w rzeczywistości monitor dalej ma 60Hz. Jak by co to nie mam zwidów.

Jest teraz tak:

beztytuulv8.png

Dla pewności podpiąłem do mojego kompa jeszcze kilka monitorów i każdy tak chodził jak powyżej opisałem. Zainstalowałem nowe strowniki do karty nawet zmieniłem system i bez zmian. Nie podejrzewam karty bo nigdy nie miałem z nią problemów.

Moja karta graficzna to: RADEON 9200 SE Family (z oryginalmini sterami)

Monitor: nowszy typ.

Jak o naprawić?

Może ktoś pomoże z rozwiązaniem problemu. :?

A może jednak jakis problem z kartą? Jak podpiełes kilka monitorów i kazdy działał tak samo wiec raczej nie mozliwe ze akurat wszystkie te monitory sie zepsuly :>

Nie rozumiem ? a swoją drogą na zrzucie ekranowym masz teraz 75Hz ?

Zmieniałeś rozdzielczość ekranu ?

Sprawdź możliwości ustawienia częstotliwości odświeżania ekranu w zależności od ustawień rozdzielczości ekranu.

Zmieniałem rozdzielczości i nic… a teraz mam 1152x1024 piks, 32 bity.

Ale TYLKO pisze 75Hz. Bo jak zmienie na załóżmy 85Hz to nie ma żadnych zmian… no i oczywiście klikne zastosuj

a mam czujny wzrok :lol:

Nie wiem czy Twój czujny wzrok “widzi” różnicę 10 Hz. Może się mylę.

Pierwsza sprawa to napisz jaki masz monitor i zainstaluj sterownik z tego monitora a nie domyślny - tak masz w informacji.

Mam monitor SAMSUNG SyncMaster 17GLsi

A skąd mógłbym wziąść do niego sterowniki? Bo nie mam.

Do pomocy w szukaniu sterowników (i w paru innych problemach) został stworzony specjalny temat :arrow: link

P.S. Jeśli mowa o monitorach CRT, to dla mnie przy zmianie odwieżania powyżej 75 MHz praktycznie nie widać różnicy, ale poniżej tej granicy to jak niebo, a ziemia. W monitorach LCD oczywiście sprawa wygląda zupełnie inaczej (60 MHz i jest ok).

Proszę : sterowniki do monitorów

Usuń monitor domyślny po restarci zainstaluj monitor " Plug and Play "

[monitory domyślne mają określoną rozdzielczość i odświeżanie]

Maryś - dzięki. :slight_smile:

Ale mógłbyś napisać mi co mam zrobić z tym pliczkiem Sam2. Nigdy czegoś takiego nie robiłem i nie wiem jak sie instaluje takie coś… prosze

Burnago :

Mój komputer -> PPM -> Właściwości -> Sprzęt -> Menedżer urządzeń -> Monitory, podajesz ścieżkę do sterownika. W tym przypadku do pliku “sam2”.

Dziękuje. To Pomogło. :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: