Problem z monitorem

(Czyzu7) #1

Ostatnio z moim monitorem zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Zmieniają się kolory (na takie niebieskie). Pomaga czasem włączenie i wyłączenie monitora. Ciężko mi to opisać, screen oglądany na innym komputerze wygląda poprawnie - czyli komputer działa OK, tylko monitor źle wyświetla. Czy można jakoś to naprawić?

(rolkass) #2

Chodzi ci o ten niebieski paseczek na dole pulpitu?

Jak masz monitor uszkodzony to scrin ci tego nie wyświetli, co widzisz na monitorze, no chyba że masz karte graficzną uszkodzoną...

Ja mam troche ymm ghgh monitor i nabiera różnych odcieni(różowy, czerwony, zielony, ostatnio niebieski, czasem i gaśniei smuży okropnie.....), ale to wina gniazda przy monitorze...

(Mztswk) #3

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... ie+degauss

(Czyzu7) #4

Nie, cały obraz ma odcień niebieski.

Mój monitor to Samsung SyncMaster 753DF.

Czy to możliwe, że monitor psuje się "ze starości"? Ma z 6 lat.

(rolkass) #5

Więc jest to wina monitora....

Ja mam uszkodzony monitor dzięki siostrze, nie ze starości.Raczej z niedbalstwa najczęściej. Mają monitory duuuużo starsze i działają :wink:

(system) #6

Więc jest to wina monitora....

Duze prawdopodobienstwo ze jenen z kabelkow w kablu VGA od monitora do karty zostal przerwany naderwany(sprawdz czy kabel niejest zagiety)

@czyzu

sprawdz ten kkabel ja mialem na zielono,po rozebrani kabla okazalo sie ze kabel od niebieskiego byl naderwany przy wtyku VDA(ponowne polaczenie po,oglo)

(rolkass) #7

możliwe że, jest gniazdo uszkodzone(ktoś mógł przez przypadek szarpnąć i uszkodzić), albo kabel do wymiany jesli jest uszkodzony

(Oskar 1981) #8

ewidentnie wina monitora. prawdopodobnie tzw: zimny lut (od lutowania). miałem to samo ze swoim starym monitorem tyle ze mnie barwił sie na różowo. Proponuje zanieść go do serwisu. wystarczy podlutować kilka lutów i prawdopodobnie będzie w porządku.

(Neropc) #9

Może masz piny w kablu uszkodzone powyginały się i teraz są takie paseczki.

albo kabel naderwany bo skoro piszesz ze na innych monitorach wszystko działa to na pewno to nie jest wina karty graficznej.

(squeet) #10

Proszę zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif