Problem z monitorem

(Bdrk) #1

Jak wezme włącze komputer to muszę chwilę czekać po chwili monitor zaczyna mrugać zieloną lampką i po 3 mrugnięciach się uruchamia a czasami się wogule nie uruchamia i reset jak dam to czasem pomaga ale zreguły muszę wyłączyć mu zasilanie czyli wyłączyć listwe sieciową a i jak juz jestem w systemie i dam uruchom ponownie system to wtedy system sie zamyka i juz nie włącza monitora i wtedy reset tez nie pomaga i musze zasilanie odłączyc na pare sekund, czy ktos wie o co tu chodzi ?? a i czasami załączy się monitor bez odłączania zasilania tylko że po 4-6 resetach. Pomóżcie !!

(Qbek50) #2

weź podłącz monitor (jak masz takąmożliwość) do innego kompa i sprawdź 8)

(JNJN) #3

A bios do płyty głównej nowy nie wgrywałeś.

Konserwacja kompa i wyczyść złącze stykowe karty grafiki i dobrze osadz,sprawdz kable i wtyczki.

Tak jak kolega pisał sprawdz monitor na innym kompie.

Bateria płyty głównej,najlepiej wymień na nową.

Może karta grafiki lub płyta główna ma koniec.

(Redshark) #4

karta graficzna najprawdopodobniej ci siada bo mialem takie cos i po 2 miechach padla mi karta graficzna i zas jak kupilem nowa to juz bylo oki a jak wczesniej sprawdzalem monitor na innym kompie to dzialal bez zarzutu!!

(Bdrk) #5

Wieć tak, Monitor sprawdzałem na innym kompie i jest w pożątku, wkładałem też inną kartę grafiki do mojego kompa i działo się to samo, wię nie jest to wina ani monitora ani karty grafiki, podejżewam bateryjkę bo czasami mi się komputer uruchamia wykrywając procesor 300mhz a ja mam 450mhz, a jak wejdę do biosa to tam jest ustawione 4.5x100 i jak wyjdę z biosa to już wykrywa normalny procesor, Więc może ta bateryjka, wie ktoś jakie napięcie powinna dawać bateryjka bez obciążenia ??

(fiesta) #6

3 volty jeżeli ma poniżej dwóch powinieneś wymienić na nową.

(Bdrk) #7

Ja mam chyba jakąś bateryjke po tuningu bo biore przyżąd wyjmuje bateryjka z płyty ustawiam przyżąd na 9v w kategori BATERIE i pokazuje mi 6V myśle sobie może nie ta kategoria ustawiam kategorie DCV do 10V, i dalej pokazuje 6V, została jeszcze jedna kategoria ACV daję na nią najniższe do 50V i dalej pokazuje że bateryjka ma 6V. Może przyżąd jest zrypany bo jak podpiąłęm baterie Paluszka 1,5v to pokazało mi 4V

(fiesta) #8

Chłopie zmień ten miernik, a ten daj do zabawy dzieciom.

Baterie zawsze mierz na zakresach DC bo one są do prądu stałego.

(Bdrk) #9

Chyba tak zrobie.

Dzięki za zainteresowanie

(Webface) #10

wcześniej było ok? Od dawna to masz i jak sie zaczęło...bylo cos wcześniej? Masz takie wrażenie ze od czasu do czasu ekran drży?

(Bdrk) #11

To się dzieje odkąd zepsułę moją płytę główną i kupiłem z ogłoszenia Płytę z procesorem za 50zł, może dlatego sprzedał ją za pół ceny, chociaz jeszcze dziś pisał do mnie pytając się czy komp chodzi i czy nie chce kupić do niego pamięci ! A ekran wogule nie drży !

(Minio Dp) #12

A jakie napięcie wykrywa ten "lepszy" miernik??