Problem z monitorem

Jak wezme włącze komputer to muszę chwilę czekać po chwili monitor zaczyna mrugać zieloną lampką i po 3 mrugnięciach się uruchamia a czasami się wogule nie uruchamia i reset jak dam to czasem pomaga ale zreguły muszę wyłączyć mu zasilanie czyli wyłączyć listwe sieciową a i jak juz jestem w systemie i dam uruchom ponownie system to wtedy system sie zamyka i juz nie włącza monitora i wtedy reset tez nie pomaga i musze zasilanie odłączyc na pare sekund, czy ktos wie o co tu chodzi ?? a i czasami załączy się monitor bez odłączania zasilania tylko że po 4-6 resetach. Pomóżcie !!

weź podłącz monitor (jak masz takąmożliwość) do innego kompa i sprawdź 8)

A bios do płyty głównej nowy nie wgrywałeś.

Konserwacja kompa i wyczyść złącze stykowe karty grafiki i dobrze osadz,sprawdz kable i wtyczki.

Tak jak kolega pisał sprawdz monitor na innym kompie.

Bateria płyty głównej,najlepiej wymień na nową.

Może karta grafiki lub płyta główna ma koniec.

karta graficzna najprawdopodobniej ci siada bo mialem takie cos i po 2 miechach padla mi karta graficzna i zas jak kupilem nowa to juz bylo oki a jak wczesniej sprawdzalem monitor na innym kompie to dzialal bez zarzutu!!

Wieć tak, Monitor sprawdzałem na innym kompie i jest w pożątku, wkładałem też inną kartę grafiki do mojego kompa i działo się to samo, wię nie jest to wina ani monitora ani karty grafiki, podejżewam bateryjkę bo czasami mi się komputer uruchamia wykrywając procesor 300mhz a ja mam 450mhz, a jak wejdę do biosa to tam jest ustawione 4.5x100 i jak wyjdę z biosa to już wykrywa normalny procesor, Więc może ta bateryjka, wie ktoś jakie napięcie powinna dawać bateryjka bez obciążenia ??

3 volty jeżeli ma poniżej dwóch powinieneś wymienić na nową.

Ja mam chyba jakąś bateryjke po tuningu bo biore przyżąd wyjmuje bateryjka z płyty ustawiam przyżąd na 9v w kategori BATERIE i pokazuje mi 6V myśle sobie może nie ta kategoria ustawiam kategorie DCV do 10V, i dalej pokazuje 6V, została jeszcze jedna kategoria ACV daję na nią najniższe do 50V i dalej pokazuje że bateryjka ma 6V. Może przyżąd jest zrypany bo jak podpiąłęm baterie Paluszka 1,5v to pokazało mi 4V

Chłopie zmień ten miernik, a ten daj do zabawy dzieciom.

Baterie zawsze mierz na zakresach DC bo one są do prądu stałego.

Chyba tak zrobie.

Dzięki za zainteresowanie

wcześniej było ok? Od dawna to masz i jak sie zaczęło…bylo cos wcześniej? Masz takie wrażenie ze od czasu do czasu ekran drży?

To się dzieje odkąd zepsułę moją płytę główną i kupiłem z ogłoszenia Płytę z procesorem za 50zł, może dlatego sprzedał ją za pół ceny, chociaz jeszcze dziś pisał do mnie pytając się czy komp chodzi i czy nie chce kupić do niego pamięci ! A ekran wogule nie drży !

A jakie napięcie wykrywa ten “lepszy” miernik??