Problem z monitorem

UWAGA!

Monitor mi się trochę trzęsie! Mam monitor CRT firmy OPTIMUS ale nie wiem jaki model

Pozdro

Monitor Ci się trzęsie, czy obraz?

Sprawdź kable.

Obraz. Trzęsie się “jakby było mu zimno”. Wszystko jest dobrze (z kablami). W menadżerze urządzeń nie ma żadnych konfliktów. Sterowniki mam oddzielne (do karty - ATI Catalyst i ASUS Enchanced Display Driver)

Może wyłącz zintegrowaną VGA (co wynika z ASUS Enchanced Display Driver, że ją masz). Wyłącza się w BIOSie.

A ile przeżył już ten monitor?Możliwe że to już wynik “starzenia” sprzęta.

Pewnie działo elektronowe powoli pada.

Nie mam. Mam na PCI x16 ATI X550, czy jakoś tak z 256 MB GDDR3

…z 10 lat będzie. Ja mam go 3 lata i jak do tej pory dobrze działa.

W dniu 18.07.2008 , o godzinie 20:17 został dopisany post przez amad1993

A co to jest? Nie wiem bo inżynierem elektroniki nie jestem

Rozkręć monitor to się dowiesz :stuck_out_tongue: Podobną sytację miałem na monitorze Compal.

Tu znajdziesz odpowiedź, co to jest działo elektronowe: http://pl.wikipedia.org/wiki/Monitor_CRT

Zapewne siada monitor.

Słyszałem że w monitorach CRT do środka są wpuszczane promienie Roentgena. Nadmierne napromieniowanie tymi promieniami powoduję zmiany komórkowe. Dlatego zdjęcia RTG robi się rzadko. Dlatego nie będę nic rozkręcać. Po za tym, co bym się dowiedział, skoro prawie nic się nie znam na mikroukładach, a do naprawy nie będę zanosił bo mam za mało $$

amad1993 , zobacz jeszcze co się dzieje w trybie awaryjnym.

-czasami wystarczy regulacja focusa na trafopowielaczu

-tam są takie regulatorki, ale faktycznie trzeba poszukać info o trafopowielaczu itp…

—ale efektów też już może nie być… :frowning:

Moim zdaniem poprostu monitor siada.

Stalo to sie nagle ? tzn. powiedzmy ,ze wczoraj wylaczyles kompa i dzisiaj wlaczyles i sie zaczol dygotac ?

Jesli nic niegrzebales w ustawieniach albo cos w tym stylu i jest tak jak napisalem wyzej to moim zdaniem w 99% monitor padake ma .

Pozdrawiam.

Dzisiaj rano zaczął, właśnie jestem after job i zaczęło jakby bardziej

To raczej wysiada.

O my god! 500 PLN w plecy na nowy monitor (jeżeli to prawda)

10 lat ma sprzęt więc nie ma co się dziwić(sporo jak na sprzęt elektroniczny).Prędzej czy później wszystko czeka wymiana :stuck_out_tongue:

-ale ku uściślemiu-niektóre monitory wymagają gniazda z uziemieniem -miałem podobny problem i po podłączeniu

z uziemieniem obraz nieco się ustabilizował-ale…

amad1993 ,

jeszcze dla pewności podaj temp. grafy (użyj programu GPU-Z) + sprawdź czy kable CRT>GPU sądobrze dociśnięte :wink:

można sprawdzić jak się zachowuje po zmianie rozdzielczości (i ew. częstotliwości odświeżania), czasem po zmianie rozdzielczości ta usterka może zniknąć i monitor będzie służył jeszcze kilka miesięcy