Problem z monitorem

Opis problemu:

Wczoraj zakupiłem nową kartę graficzną ( NVIDIA GeForce 8500 GT ). Zanim ją wmontowałem do komputera to pobrałem najnowszy sterownik do karty graficznej (181.22). Następnie wyłączyłem komputer, zdjąłem obudowę, wyjąłem starą kartę graficzna ( NVIDIA GeForce 7300 GS ), włożyłem nową kartę, uruchomiłem komputer i zainstalowałem wcześniej pobrany sterownik. Problem polega na tym, że jak włączę niektóre gry (np. GTA San Andreas) to zamiast gry widzę napis „ Poza zakresem pracy ”. Taki problem nie występuje np. w grze Counter-Strike 1.6. Kiedy korzystałem ze starej karty ( NVIDIA GeForce 7300 GS ) ten probem nie występował.

Konfiguracja sprzętowa mojego komputera:

Procesor: Intel Pentium 4 HT 530J 3GHz

Płyta główna: Gigabyte GA-8I915ME-GL

Pamięć RAM: 2 GB DDR (2*1GB) pracujące w trybie Dual-Channel

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 8500 GT

Dysk twardy: 250 GB SATAII, 7200RPM, 16 MB

Monitor: LG L1717S

OS: Windows XP Professional (SP3) oraz Linux openSUSE 11.1

ustaw na sztywno częstotiwość dla aplikacji directx, a zrobisz to tak, menu start -> uruchom ->dxdiag -> ostatnia zakładka, częstotliwość odświeżania określasz sam -> ustaw 60, spróbuj odpalić grę.

Zrobiłem tak jak napisałeś, ale to nic nie dało. Jak włączam gre GTA SA to widze napis “Poza zakresem pracy”

zapnij starą kartę jeśli ją masz, łączysz za pośrednictwem przejściówki dvi -> dsub czy bez ??

Monitor jest połączony z karta graficzną bez żadnych przejściówek.

wywal jeszcze te sterowniki co posiadasz i spróbuj z serii starszej, tylko nie 9x bo te nie wspierają 8 serii…

Niestety nie jest to możliwe, sterowniki z serii 9x.xx nie wspierają karta graficznych GeForce 8XXX. Podczas instalacji instalator wywali błąd, że nie znalazł zgodnego sprzętu.

mick16 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif