Problem z monitorem

Dostałem monitor dell,podłączyłem i po włączeniu kompa wszystko jest ok,ale zanim pojawi się ekran główny(mam na myśli widok folderów:p)wyskakuje tekst na czarnym tle- THE VIDEO CANNOT DISPLAY THE VIDEO MODE.Czy jest na to jakiś sposób?bardzo proszę o pomoc

i co musisz zrobić by przywrucić obraz??

Sorka-Cannot display the video mode.

Tzn.Po włączeniu kompa jest ok,widać jak system się ładuje,po czym zamiast ukazania się mojej pięknej tapety i folderów wyskakuje ten napis i nic nie można zrobić:/może za stara karta graficzna albo kommp?jestem zielony i nie mam pojęcia co to może być:(

Dodane 04.04.2009 (So) 13:28

Aby było normalnie,odłączem ten monitor Della i włączam stary:/

według tekstu to bodajże n ie można obsługiwać takiego trybu graficznego… co masz ustawione w ust. monitora? może podhaczyłeś coś co na starym ok chodzi ale z nowym nie . [zwróć uwagę na częstotliwość odświeżania m.in)

zmień roździelczość na najmniejszą i włącz tak komputer z nowym monitorem w wtedy dobierz ustawienia roździelczości i odświerzania

a i wedłuch napisu wynika że monitor nie może wyświetlić tego trybu wyświetlania [(czyli roździelczości i odświerzania) jednego albo drugiego]