Problem z monitorem

Witam, od jakiegoś czasu monitor mi się zaczął dziwnie zachowywać. Obraz cały czas “mruga” raz sie robi ciemniejszy raz jaśniejszy, a dziś rano jak włączyłem komputer to był cały szary, nic nie można było zobaczyć. Dopiero po 15 minutach nagle “mig” i znowu są kolory, ale dalej mruga :frowning: Ciężko mi to opisać, wiadomo, że najlepiej jakbyście to widzieli, ale mam nadzieje, ze mnie zrozumieliście. Czy monitor się popsuł ??

P.S. Monitor mam jeszcze na gwarancji

Dociśnij kabel zasilający, oraz ten łączący się z kartą graficzną.

Spróbuj też opcji rozmagnesowywania “degauss”

Jeśli to nie pomoże, skorzystaj z gwarancji :slight_smile:

nie bardzo rozumiem :oops:

W menu monitora, powinieneś mieć taką opcję jak “Demagnetize” lub “degauss”. Użyj jej.

Rozmagnesowanie mam na Włączone

znajomy kiedyś rozmagnesował lutownicą transformatorową. Mozesz sprobowac wypruc z czegos cewki rozmagnesowywujace, zwinac je zgrabnie w okrag o dwa razy mniejszym obwodzie, podlaczyc *odpowiednio* zasilanie, zaizolowac porzadnie, jeszcze raz zaizolowac, na wszelki wpadek okrecic jeszcze same zwoje izolacja a pomiedzy zwoje wrzucic jakas rozporke. Chwytasz za rozporke, podlaczasz do sieci i, wykonujac ruchy okrezne przed powierzchnia ekranu, powoli oddalasz sie od niego. A, bedac gdzies przy przeciwleglej scianie, skrecasz urzadzenie prostopadle do powierzchni kineskopu i wylaczasz prad.

Złączono Posta : 09.08.2005 (Wto) 10:57

Lub zdejmij glosniczki z monitora. odsun od przedmiotow wytwazajacych pole magnetyczne np: glosniki, wieza, radiomagnetofan, listwa zasilacza do ktorej podlaczone jest kilka urzadzen. jak to juz zrobiles, wylacz z zasilania monitor na pewien czas (moze to byc kilka sekund, czasami moze byc kilka godzin) może zadziała

Wtedy utraci gwarancje :expressionless:

gutar najlepiej zanieś go do serwisu skoro jest na gwarancji.

Zero takich kombinacji !!

Taką czynność mogą dokonać tylko osoby posiadające do tego odpowiednie uprawnienia, lub specjalistyczne serwisy !!

Tym bardziej że monitor jest na gwarancji.

Ludzie nie bawmy się w MC Gaywerów.

Skutki mogą być opłakane. BTW po co stosować sztuczki ze sznurkiem zapalniczką i kawałkiem korka jak większość monitorów ma funkcje rozmagnesowania.

Witam , niestety musisz oddać monitor do naprawy gwarancyjnej . Objawy które opisujesz to najpewniej tz zimny lut , czyli połączenie lutowane raz jest a raz go nie ma . Powadzenia

Jak rozpoznać monitor w jakim stopniu jest już wypalony i czy długo jeszce pociągnie , chodzi o rozpoznanie wizualne bez włącznania go?

raczej sie nie da ale moze sie myle. Moze oddać go do serwisu i oni to ocenią.

witam.

Rozmawiałem z pewnym panem i stwierdził, że to moze byc wlasnie monitor, lub zasilacz lub tez coś z kartą graficzną ?? Oddanie do serwisu nie jest w moim przypadku takie łatwe, najbliższy serwis jest dość daleko od mojego miasta, do tego sam bym go musiał tam zawieść… teraz nie wiem czy jak go juz zdecyduje sie oddac to co tylko monitor czy cały komp (jezeli by to była wina czegoś innego niz monitora). Objawy dość dziwne tak jak wyzej pisałem rano jak włączam kompa jest przez około 30 minut cały szary obraz, ledwo co widać. Po 30 minutach samo “wskakuje” i jest dobrze. Z tym, że obraz drga, mruga, ciezko to opisac. Nie zawsze obraz “mruga”. Czasem jest spokój przez cały dzien czasem cały dzien mruga. Myslalem aby sprawdzic czy inny monitor będzie dobrze chodzić u mnie, wtedy by było wiadomo czy to z monitora czy zk ompa, ale jak akurat nie bedzie mrugac to co ?? kto mi pozyczy monitor na 2 dni :/A teraz cos czego jeszcze nie mialem… Teraz mam cały niebieski monitor… cos w rodzaju jasnego odcieniu niebieskiego… helpp

W takie bajki to ja nie wierzę, żeby w Rybniku nie było serwisu RTV 8) 8)

nie pozostało nic innego jak zawieść monitor do serwisu ew. mozesz razem z monitorem zawiesc karte grafiki albo połacz do kompa monitor kumpa i wtedy wykluczsz uszkodzenie karty grafiki.

chodzi mi o serwis gdzie moge oddać monitor do gwarancji

Złączono Posta : 12.08.2005 (Pią) 22:23

dostane monitor zastępczy jak oddam do gwarancji ?

Bzdura, zanosisz do sklepu gdzie go kupiłeś a resztą niech się martwi sprzedawca. Zresztą zerknij do karty gwarancyjnej, tam masz opisane wszystkie warunki, zresztą są firmy kurierskie i możesz wysłać monitor na koszt gwaranta.

nie kupiłem go w sklepie, tylko u takiego gościa co mi złożył tego kompa, a go nie ma obecnie w polsce. Gadałem z jego bratem, ma ktoś tu przyjść to zobaczyć…

W takim układzie to ja Ci już nic nie poradzę. Na drugi raz bedziesz wiedział gdzie się kupuje sprzęt komputerowy 8)

Sprawdziłem monitor na innym kompie, tam też było źle, a więc wiem już że to monitor jest popsuty i teraz mam pytanko. Jak oddam go do naprawy ale nie tam gdzie był kupiony (do nie autoryzowanego serwisu) to strace gwarancje na monitor ? Proszę o szybką odpowiedź

A masz wogóle na niego gwarancje,jeśli tak to w gwarancji masz wypisane punkty serwisowe które takie monitory serwisują.

Jeśli dasz gdzie indziej to stracisz gwarancje na monitor.