Problem z monitorem

Witam, od bardzo długiego czasu mam problemy z monitorem. Otóż tak, jeśli nie mam zainstalowanych sterowników karty graficznej, wszystko jest ok (nie mogę grać w gry, ale to najmniejszy problem). Jednakże po zainstalowaniu sterowników od producenta, monitor się wyłączą (w tle wszystko działa) i przechodzi w stan spoczynku. Zmieniłem kabel VGA na DVI (kabel DVI nówka, w folii itp. itd.), jednakże problem jest ten sam, jednakże pojawia się, gdy włączę jakąś grę, albo coś dłuższego robię na komputerze. Nie jest to wina systemu czy coś, ponieważ format robiłem (nie ze względu na monitor, tylko musiałem dysk wyczyścić). Kolejna sprawa, to podczas włączania komputera, pika coś w komputerze i monitor też wtedy nie włącza się, jednakże po kilku uruchomieniach (resetach), nie piszczy nic w komputerze i komputer normalnie się włącza. Wyjąłem kartę graficzną, i ujrzałem dziwne uszkodzenie.

http://imageshack.us/photo/my-images/51 … karta.jpg/

Nie jest to zdjęcie mojej karty graficznej, tylko pokazuje w jakim miejscu jest uszkodzenie. Otóż te okrągłe wypustki, są jakby rozerwane w górze i można zobaczyć co jest w środku.

Myślicie, że kupno nowej karty graficznej rozwiąże problem ?

Kolejna sprawa, temperatura zmierzona programem Everest, pokazuje, że procesor graficzny ma 61 stopni C, a na komputerze tylko przeglądarka i AQQ włączone.

Proszę o pomoc.

Spaliła Ci się karta graficzna! I to totalnie skoro wysadziło kondensatory! Nie wykładaj jej do kompa i nie włączaj bo następna może oberwać płyta główna albo zasilacz!.

Wymiana karty graf pomoże. Generalnie wszystko siada kiedy instalujesz sterowniki ponieważ wraz ze sterownikami aktywują się zaawansowane opcje graficzne, a tego spalona karta już nie wytrzymuje. Bez sterowników kart po prostu wyświetla grafikę.

Makavelo ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

-Nie opowiadaj bzdur(bez urazy). W elektrolitach z różnych powodów może wzrosnąć ciśnienie i aby nie rozerwało ich zbyt gwałtownie na ich denkach wykonane są nacięcia które pozwalają(po rozerwaniu ale delikatniejszym) na uwolnienie tego ciśnienia. @Makavelo-spisz wartości tych elektrolitów, kup je(groszowa sprawa), jeżeli sam nie potrafisz to znajdź kogoś obytego z lutownicą, wymień je i sprawdź wtedy działanie karty. Na wymianę zawsze masz czas, może się okazać że stara będzie hulać. http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=w … Pg&cad=rja