Problem z monitorem

Witam.Mam problem z monitorem LG T710BH,gdyz wczoraj gralem normalnie na kompie potem go wylaczylem dzis gdy przyszedlem ze szkoly odpalilem,a komputer wydzielal dzwieki takie jak w przypadku wcisniecia kilku klawiszy na raz na dodatek monitor sie nie wylaczal tylko migala kontrolka ta od czuwania.Dopiero po ok.10 razach udalo mi sie uruchomic monitor.

MONITOR MAM OD 6 LAT I DOSC DUZO GO UZYTKUJE.

*CZEGO MOZE BYC PRZYCZYNA TAKIEGO ZACHOWANIA???

Z Góry Dziekuję za Pomoc! !!

geforce36 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Podobny problem miałem w moim samsugu 711MP. Po włączeniu monitora migała dioda od zasilania, a z głośników w monitorze dochodziło ciche “pykanie”. Monitor uruchamiał się dopiero przy którejś kolejnej próbie włączenia. Z czasem jest coraz gorzej. Okazało się że uszkodzone (napuchnięte) były trzy kondensatory w sekcji zasilacza. Rozwiązanie: pan od naprawy sprzętu RTV określił się na ok. 100-120 PLN (bo za więcej to się panu nie będzie opłacać), w serwisie autoryzowanym wolałem nawet nie pytać. Jeżeli potrafisz lutować to kondensatory będą Cię kosztowały pewnie ok. 5-7 PLN i do tego 30-60 minut własnej pracy.

P.S Napisałem o swoim przypadku. Ty najpierw wyklucz u Siebie uszkodzenie karty graficznej, przewodu itp.

Kiedyś miałem z jednym monitorem LG następujący problem:

Początkowo po załączeniu mignął ekran i znikał obraz, dioda świeciła się na czerwono. Potem nie dało się go już załączyć. Powodem były spuchnięte kondensatory na zasilaczy z monitora. Jeżeli masz podobny problem prawdopodobnie rozwiązaniem będzie rozkręcenie i wlutowanie nowych kondensatorów.

Mój model to: l1730s i wiem teraz że nie tylko ja miałem z tym LG taki problem bo w sieci znalazłem kilka wątków o tym.

Uważaj jak będziesz go rozbierać przy zdejmowaniu “ramki”, podłuż delikatnie coś płaskiego i delikatnie podważ. Nie opłaca się iść z tym do serwisu bo cię nieźle skasują, w zależności ile tego ci “popuchło” myślę, że koszt nowych kondensatorów to będzie max 25 - 30 zł. Mi spuchło ich wtedy chyba 7, ale nie reagowałem na ten problem bardzo długo.