Problem z Monitorem

(Milosz90) #1

Mam taki problem ze nagle ekran skrocil mi sie;] Chodzi o to ze nie ekran jest obcięty. Nie widać menu start. Bym to zrobil poprostu zmnniejszajac obraz wchodzac w opcje monitora.( Chodzi o te opcje gdzie klikam pczyciskiem na monitorze). Jednak nawet to sie nie wlacza . Mam monitor Daytek… Co jest grane?

(Koks497) #2

kurzun nie wiem czy to pomoze ale sprobuj przeinstalowac sterowniki od karty graficznej .

Ale serio , nie wiem czy to ma cos wspolnego z karta graf. ale zawsze mozna sprobowac :wink:

(Bażant) #3

Miałem coś podobnego w swoim starym crt, nie pomogła zmiana w ustawieniach, rozszerzanie, zwęrzanie… cały czas była jakąs strata jakości, owszem jak zwęrzałem w ustawieniach to było widać pasek ale był taki “przybity”. Dzieje siętakie coś jak w telewizorach, na płycie tej w mintorze wpalająs ię luty odopowiednie za ładny obraz, zostaje serwis, cena naprawy tv to 70zł, nie wiem jak z monitorami ;/ :smiley:

(JNJN) #4

Spróbuj zresetować monitor na ustawienia fabryczne i ustaw w OSD monitora.

Odłącz go od kompa i z prądu(wyjmij wtyczki)włącz tylko do sieci 230V,uruchm go, wyłącz i podłącz wtyczkę sygnałową do kompa i start kompa -zresetuj monitor na ustawienia fabryczne i rozmagnesuj jak opcja jest i ustaw w OSD.

Jak to samo podepnij do innego kompa,jak to samo serwis.

(Milosz90) #5

Może to smieszne ale odlaczylem monitor, podalczylem i wszystko jest znow OK :slight_smile:

(Bażant) #6

któryś ze styków nie był dobrze podlaczony :wink:

(JNJN) #7

W taki sposób często się resetuje ustawienia monitora i dodatkowo zrób to z poziomu OSD.

Możliwe że nie było gdzieś styku, lub masz uszkodzony przewód sygnałowy monitora.

Należy również wyjąć kartę grafiki i oczyścić złącze stykowe oraz jej chłodzenie i dobrze wsadzić do slotu i przykręcić i podłączyć kable monitora.

Wszystko to wykonuj na wyłączonym kompie - wyjęta wtyczka z gniazda 230V.