Problem z monitorem

Mam pewien problem z monitorem i nie wiem, czy od razu walić z nim do naprawy, czy może nie jest to aż na tyle poważna sprawa i da się ją załatwić we własnym zakresie. Otóż ni z tego, ni z owego wyświetlany obraz nabrał czerwonego odcieniu i to w takim stopniu, że np. wszystkie słoneczka (oznaczenia statusu) z gg są czerwone. W sumie nie wiem, w czym tkwi problem. Regulacja ‘odcieni’ w monitorze nie pomaga - zmieniałem natężenie czerwonego i niebieskiego (zielonego się nie da :? ) w różnym stopniu i nic. Natomiast w sterownikach karty grafiki nie ma zbyt wielu opcji regulacji obrazu (zainstalować nowsze i próbować coś zmienić czy nie w tym tkwi problem?).

Cóż, niespecjalnie (czyli prawie wcale) orientuję się w tej kwestii, więc serdecznie proszę o pomoc.

w tym przypadku polecam natychmiast zanieśc do fachowca :wink:

Spróbuj odłączyć i ponownie podłaczyć monitor, odłącz kabel od monitora i od kopa a następnie mocona dociśnij kabel do monitora, jezeli to nie pomoże to tylko serwis :wink:

Możliwe że wtyczka na kablu od monitora przy karcie graficznej obluzowała sie i nie wszystkie piny dobże stykają , spróbuj ją wyciągnąć i ponownie włożyć .

Zdaje się że chodzi o model kineskopowy.

Może trzeba go “rozmagnesować”. Powinna być taka opcja w menu lub oddzielny przycisk.

Czasami się tak dzieje przy włączaniu komputera.

To co wyżej w postach plus wyjęcie karty grafiki i wyczyszczenie grzbietu stykowego,dobre osadzenie i przykręcenie.

Może to być również uszkodzenie przewodu sygnałowego monitora lub elektroniki i serwis.

Oczywiście najpierw sprawdź monitor na innym kompie,bo może to i karta grafiki być.

Fakt, chodziło właśnie o to. :-o

Dzięki wszystkim za pomoc… na następny raz będę pamiętał o sprawdzeniu, czy przyczyna kłopotów nie tkwi w takim gówienku. Trochę głupol ze mnie, że o tym nie pomyślałem.