Problem z MONITOREM!

Cze

Mam następujący problem z monitorem.

Gdy uruchamiam kompa to monitor jest w stanie spoczynku, wszystko inne działa poprawnie. Sprawdzalem wszystkie styki, kable itp i wszystko było OK. Czego to moze byc wina ?? A wydaje mi sie to troche dziwne,gdyz moj sasiad ma rowniez ten sam problem ze swoim komputerem (od dwoch dni) !!

a ile lat ma ten monitor … ?? moze nadszedl jego kres … :mrgreen:

Spróbuj najprostszego z możliwych rozwiązań : podepnij do twojego peceta inny monitor :stuck_out_tongue:

Podpinalem moj komp pod inny monitor ( działajacy monitor ) i ten sam problem !!

Najczęściej to wina monitora lub karty grafiki,ale może być wszystko.

Warto zresetować bios zworką lub baterią(sprawdzić jej napięcie ma mieć powyżej 3 V lub wymienić na nową) i ustawić bios i zapisać Save.

Wypiąć taśmę sygnałową dysku i start kompa i zobacz czy są komunikaty POST przy starcie kompa.

I dalej może być pamięć,procesor,zasilacz,płyta i inne.

Ja w takich przypadkach robię tak:

Zostawiam w kompie tylko sprawdzony zasilacz,jeden moduł pamięci,kartę grafiki i monitor,reszta wyjęta i wypięta i w takim układzie komp musi odpalić przejść procedurę POST i wywalić brak dysk,systemu lub podobnie ,jeśli dalej nic nie ma na monitorze to padnięta płyta główna.

Lub metoda podmiany podzespołów i trafisz co padło.

Sprawdziłem wszystkie podzespoły,jeszcze tylko został procesor i płyta głowna…zdaje mi się ,że mógł się uszkodzić jakiś układ na płycie głownej który za takie coś może odpowiadac…jeszcze nie wiem na 100% ,ale wszystko do tego prowadzi…jak macie jeszcze jakies inne pomysły to piszcie…pozdr.