Problem z monitorem

siemka. mam następujący problem. gdy włąnczam coś cały ekran np.opere, to mi cos w monitorze piszczy. wyłąnczyłęm monitor i przestało piszczeć włąńczyłęm i znowu piszczy, zminimalizowałęm opere nie piszczało maksymilizowałęm i znowu piszczy. przysłuchiwałem się skąd jest ten dźwięk i jest on z tyłu monitora. co moge zrobić? od tego pisku głowa mnie już boli. :-o

możliwe że monitor juz się kończy a moze spróbuj włączyc go na mniejszej rozdzielczości ? bo jakiej teraz uzywasz i odświezania ??

rozdzielczość 1152x864 odświeżanie 60 Hz

dziwne bo ja też miałem ten problem bo jak wlanczalem coś czasami to monitor mi piszczal ale to jakoś zamo z czasem przestało sie robić dodam że ma LG flatro moj kuzyn tez ma LG flatron i też tomiał i też problem sam sie rozwiazał. Wiec może flatrony takie cos robia :?

Zresetuj monitor na ustawienia fabryczne w OSD i ustaw ponownie,użyj opcji rozmagnesowania(degasus) jak monitor CRT i ustaw parametry na 1024 x 768 x32 85 Hz odświeżanie.

Zobacz czy nie wychodzisz poza zakres pracy monitora.

Lub monitor pracuje w wilgoci,zakurzony - jak się znasz zrób mu konserwację lub serwis.

ale ja nie mam flatrona :stuck_out_tongue:

A tak wogole to jaki to jest monitorek :slight_smile: i ile ma lat / miesięcy :wink: dni moze heh

monitor firmy compaq v710 ogółnie na niego nie narzekam jest to 17 płaska. ale ile ma to trudno powiedzieć tak okolo 2 lata

u mnie piszczało na odświeżaniu 75hz a na 85 już nie piszczy

zrobiles juz to co ci polecił : JNJN

Jesli dalej cos jest nie tak moze ustaw jeszcze na 60 Hz… to juz jest najsłabiej jesli daje jest pisk prawdopodobnie monitorek siada…

jak to zrobić?

A weź instrukcję do monitora - wejdź w menu(OSD) monitora użyj funkcji i ustaw wszystko ponownie - czytać.

aha ok. a jakie jest najlepsze odświeżanie? :-k

Czym wyżej tym lepiej - najlepiej dla monitorów CRT min 85 Hz , a jak da radę ustaw 100 Hz.

Wszystko zależy od monitora i karty grafiki i sterownika.