Problem z monitorem

Witam. Mam monitor LG FLATRON f700b i gdy włacze monitor to albo obraz ma odcień zieleni albo jest czarno biały. Czy to wina kabli? No nawet jak by to była wina kabli to ten kabel ktory idzie z monitora do kompa jest w monitorze na stałe nie mozna go wyjac a drugi to od zasilania to go mozna wyjac. Co w tym przypadku robic? Przeczysciłem troche te kable, rozkręciłem obudowe sprawdziłem i wszystko wygladało na OK. Prosze o jakies podpowiedzi. PS: jak sie trzasnie porzadnie w kineskop to nieraz obraz wraca do normy…

Witam.

To może być wina kabla w środku monitora, tego co nie da sie go wyjąć. Też tak miałem (była wina kabla) i nic nie dałem rady z tym zrobić. Możesz oddać go specjaliscie może on coś poradzi.

Pozdrawiam.

to znaczy ze to wina kabli :smiley:

Moim zdaniem objawy wskazują na tzw. “zimne luty” na płytkach monitora.

Oznacza to, że niektóre elementy są wadliwie przylutowane i naprawa polega na poprawieniu tych lutów. Jeśli masz jakieś pojęcie o lutowaniu, to możesz pooglądać płytki (główną płytę monitora oraz płytkę kineskopu) i poprawić podejrzane luty.

Jeśli jednak nigdy nie trzymałeś w ręku lutownicy, to najlepiej zanieś monitor do serwisu.

Pozdrawiam! :wink: