Problem z mp3

witam

na wstepie powiem ze szukałem i nieznalazłem :cry:

otóz chdzi mi o to że dawno temu jak miałem starego pc z windowsem 98 konwenterowałem mp3 i okazało sie ze z mp3 256mb zostało niecałe 18mb wie ktos jak to naprawic ? zgóry dzieki!

aha dodam jescze ze konwenterowałem mp3 programem drivspace czy cos takiego podczas włoczenia tego programu pisze ze do odpalenia musze miec winndowsa 98 a teraz mam niestety xp :?

Drivespace to nie jest program do konwersji mp3 a służy do kompresji (wszystkich) plików na danej partycji. Jeden z gorszych i najrzadziej używanych wynalazków Microsoftu :slight_smile:

W zwioązku z tym - masz teraz trochę roboty z odzyskaniem tego pliku(ów). Ponieważ XP nie obsługuje Drivespace musisz albo podłączyć ten dysk do komputera z Windows 98 albo zainstalować gdzieś u siebie W98 (usuwając XP a później go przywracając albo gdzieś obok, na wolnej partycji). Następnie musisz wykonać dekompresję partycji (dysku) aby zapisane na nim dane były widoczne dla XP.

PS. Doinstalowanie Windows 98 do XP jest dość kłopotliwe, musisz spełnić kilka wymogów a na koniec jeszcze przywrócić możliwość uruchamiania (bootloadera) XP. Więc pewnie szybciej i łatwiej podpiąć się do jakiegośinnego 98.

juz mam wiem jak to zrobic bo miałem 2 pliki na mp3 czytaj.txt i drivspace.000 .W pierwszym pisze :

Ten dysk został skompresowany przy użyciu programu DriveSpace 3, który wymaga systemu Windows 98.

Aby użyć tego dysku, musisz go najpierw zainstalować. W tym celu:

  1. Uruchom program DriveSpace wywołując polecenie Uruchom z menu Start,

systemu Windows 98 i wpisując polecenie DRVSPACE.

  1. W programie DriveSpace kliknij właściwy dysk, kliknij menu

Zaawansowane a następnie kliknij Zainstaluj.

(Jeśli ten plik znajduje się na stacji dysków innej niż fizyczna stacja

dysków zawierająca dysk, oznacza to, że skompresowany dysk jest już

zainstalowany).

Aby automatycznie instalować wszystkie dostępne skompresowane dyski,

kliknij menu Zaawansowane, kliknij Ustawienia i zaznacz pole

“Automatycznie instaluj nowe skompresowane dyski”.

WAŻNE: Aby zainstalować ten skompresowany dysk i korzystać z niego, musisz mieć uruchomiony system

Windows 98.

raczej wszystko rozumiem ale chodzi mi o to ze nie zabardzo moge z korzystac z windowsz 98:/ czy da sie to jakos zrobic na xp?

aha no i jak juz dotre jakimś cudem do 98 to da sie jakos to usunac zebym mógł korzystac z mp3 na xp?

z góry thx