"Problem" z MSI 6800GS

Wiatm. Mam ‘problem’ z MSI 6800GS. Karta ta pracuje stabilnie, dobrze a nawet b.dobrze się kręci. Teraz idzie na 515/1150MHz (a może więcej :mrgreen: ) i widać dużą poprawę w grach. A ‘problem’ lub raczej zagadka(bynajmniej dla mnie) to to iż w 3DMarku punkty rosną w raz z podkręcaniem ale do pewnego stopnia a póżniej… maleja i to tak że są mniejsze od tych gdy karta była na fabrycznych częstotliwościach. Dlaczemu tak siędzieje? I co jest tego przyczyną?

Przekreciles karte normalka,musisz znalesc max stabilne i wydajne.

tylko ze ten efekt mam nawet gdy nieruszam czestotliwosci GPU a pamieci ustawilem w zakladce sterow dolaczonych od MSI. A firma ta zdecydowala sie podniesc kosci o pare MHz i jak mowilem wszystko wszedzie jest stabilnie a praps w grach lapie coraz wiecej klatek. Przy tym zero artefaktow. Wszystko dobrze. Tylko dziwne zachowanie w 3DMarku

Przypadlosc 3dm ja tak samo mialem na swoim 6800 wynik zanizony o jakiec 1000,a w grach normalka.Tak sie dzialo na Asrocku 939dual grafa AGP,inne testy byly w normie.Jak tak masz tylko w 3dm to niemasz czym sie martwic.

Pozatym problemem może być jeszcze temperatura. Jeśli jest zbyt wysoka karta automatycznie obniży taktowanie.