Problem z muzyką

hey

Mam taki problem gdyż mam linuxa manriva 2006 free i mam tez karte dźwiękową Avance AC’97 Audio for VIA o ,a, ją zintegrowaną w płycie głównej MSI k7T266 Pro2-A. Jest taki peoblem gdyz linux widzi karte tylko nie słuchać dzwięków. Raz słyszałem błąd jak wyskoczył, ale żadnej piosenki ani filmu nie słychać. W linuxie mam ustawiony moduł (chyba sterowniki niewiem) snd_via82xx a alternatywne sterowniki via82cxxx_audio. Gdy chce obejżeć film to dźwięku nie ma, a film leci tylko jakieś 5sek a później stoi. A jeśli chce usłyszeć sobie jakąś piosenke w amaroK to jak dam Odtwórz to piosenka nie leci ani suwak sie nie przesuwa. Wszystkie ustawienia dźwięku mam na 100% i nic nie gra :frowning:

POMÓŻCIE… prosze ;(

nie wiem czy ci pomoze to na mandrivie… ale sprobuje

wlacz konsole i przy pomocy su przejdz na konto administratora

po tym :

alsamixer

jezeli sterownik dziala dobrze to otworzy ci sie okno z ustawieniami mixera

tu niestety musisz sprobowac sam bo rozne karty roznie reaguja. strzalkami przesowasz sie pomiedzy kanalami gora dol przyciszaja podglaszaja. sprawdz tez dzialanie klwaisza m ktory “mutuje” i “odmutowuje” kanaly (jezeli pod kanalem sa 2 literki mm to znaczy ze jest zamutowany i mimo tego ze jest podgloszony to nie “daje dzwieku” :slight_smile:

/EDIT

Sprobuj wlaczyc tez amaroka np w konsoli nie z ikonki i wkleic tutaj co w niej wyrzuca przy probach odpalenia mp3

Uruchom automatyczny konfigurator alsa poleceniem ‘alsaconf’. Może pomoże.

zhao-zhuxi nie ma takiego polecenia.

Alinoe w tym alsamixer wszystko mam włączone (czyli jest na 00) i na ful i nadal nie chodzi.

Gdy włączam amaroK przez konsole to wyskakuje takie coś:

amaroK: [Loader] Starting amarokapp..

amaroK: [Loader] Don't run gdb, valgrind, etc. against this binary! Use amarokap p.

QLayout: Adding KToolBar/mainToolBar (child of QVBox/unnamed) to layout for Play listWindow/PlaylistWindow

QMultiInputContext::changeInputMethod(): index=0, slave=xim

QMultiInputContext::changeInputMethod(): index=0, slave=xim

Uruchomiłeś je z uprawnieniami administratora? Na koncie użytkownika w istocie nie istnieje ono. Powinno ci się włączyć coś takiego:

snap00004we.th.jpg

Nie wiem jak jest w Mandrivie ale ja np. w SuSE musiałem doinstalowywać kodeki.

Być może w Mandrivie też ich nie ma ale moge się mylić, ponieważ nigdy nie miałem tego OS’u :slight_smile:

zhao-zhuxi tak. Próbowałem wpisywać tą komende z uprawnieniami roota ale nadal nie idzie. Nie pojawia mi sie to co tobie.

Dede skąd moge ściągnąć kodeki?

Ja kodeki ściągałem z tego artykułu. Ale to są wersje na SuSE 10 a nie na Mandrive!! Musisz poszukać wersji na swoją Mandrive np. tu

Możesz spróbować jeszcze tego :slight_smile:

PS. Powinno działać :smiley:

Może nie masz pakietu alsa-utils? Spróbuj go sobie może zafundować.