Problem z myszą USB

Witam, mam następujący problem. Gdy podłączam mysz na USB (która wcześniej bez problemu działała na tym komputerze) zaświeci się na chwilę w niej laser i zaraz gaśnie, na każdym porcie jest tak samo, mysz jest na pewno dobra ponieważ używam jej na co dzień w innym komputerze. A inne urządzenia USB działają takie jak pendrive’y, modem, itp. Windows zainstalowałem na nowo, BIOS resetowałem. Brak jakichś nieznanych urządzeń w Menedżerze Urządzeń ani nie ma żadnego wyszukiwania sterowników. System to Windows XP. Z góry dziękuję za pomoc :slight_smile:

Spotkałem sie z taka sytuacja przy myszkach logitecha. Po podlaczeniu zapala sie laser ale myszka nie dziala. Nalezalo zanstalowac sterowniki korzystajac z przyciskow na klawiaturze (tab, enter, esc) i po ich zainstalowaniu myszkla działa poprawnie. Niewem jak było w Twoinm przypadku moze robiles format ? Na Twoim miejscu zorientowalbym sie na stronie producenta co nie co i pobrał sterowniki.

Właśnie mam Logitech :slight_smile: ale patrzyłem też na jakiejś innej “no name” i to samo

Tu myszka tylko na chwilę się “zapala”.

Przy takim problemie należy zaktualizować nie tylko sterowniki do myszki ale też do chipsetu.

Dobrze jest też odinstalować ręcznie stare sterowniki z menadżera urządzeń i zainstalować od nowa.

Spotkałem się też z przypadkiem kiedy to wirus był sprawcą tego typu zachowań dlatego dobrze było by przeskanować system pod tym kontem.