Problem z myszą

(Narnijka) #1

Mam mysz a4tech i od pewnego czasu nie działa mi kółko, tzn nie chcą się przewijać strony, ale w panelu sterowania pisze, że kóło działa poprawnie. Co jest grane? Mysz jest nowa,od stycznia. Czy to mogą być stare sterowniki, a jeśli tak to jak się je uaktualmia, bo na stronie producenta, do mojego modelu nie ma ich. :frowning:

(system) #2

Dokładny model myszki podaj.

(Partia) #3

Cześć, miałem kiedyś taki sam problem z myszką A4Tech- odinstalowałem sterowniki dostarczone przez producenta - zostawiłem sterowniki windowsa-pomogło :slight_smile:

Nie rozwiąże to problemu, jeśli korzystasz z lucku jump i tym podobnych bajerów :frowning: ale kółko działa.

(system) #4

Sproboj odinstalowac i zainstalowac sterowiniki jeszcze raz moze pomoze...

(Narnijka) #5

Mysz A4TECH Navigator Opto Mini 315 Combo MOP-35

(JNJN) #6

Jak wgrałaś SP2 to masz pecha, te myszy zle współpracują, problem znany, czekać na poprawke, odwiedzić strone producenta.

(system) #7

http://www.a4tech.com/en/driver/CP13A764A.zip

Wersja sterownika z 26 sierpnia tego roku.

(Narnijka) #8

Nie mam sp2, boję się trochę na nowo instalować ten sterownik, jak coś pójdzie nie tak, to przywracanie systemu pomoże?

(Narnijka) #9

Zainstalował ten nowy sterownik od Sebastiana, ale nic to nie dało :frowning:

(JNJN) #10

Mysz PS2 czy USB

(Narnijka) #11

PS2

(JNJN) #12

Odinstaluj program sterujący jak jest. Później menadzer urządzeń odinstaluj mysz, reset kompa, zainstaluj ją na systemowych i zobacz jak chodzi.

Później ewentualnie pobierz nowy sterownik koledzy podali wyżej i zainstaluj restart i zobacz.

Nic się nie stanie operacja bezpieczna, może masz jakie szkodniki - zobacz.

(Narnijka) #13

Nic to nie dało, pewnie sama mysz jest uszkodzona, ale dzięki wszystkim za pomoc :smiley:

(JNJN) #14

Najprościej podłącz mysz do innego komputera i sprawdz.

(Wish9k) #15

a co sie dzieje po odinstalowaniu sterownikow i restarcie kompa (bez instalowania sterow) ?

Ja tam bym sie nie bawil i zaqpił jakiegos Logitecha, np. Pilota albo Mini opticala, wiadome ze problem jest do rozwiazania ale to tylko taka propozycja, osobiscie uwazam ze nie ma myszek lepszych niz logitech ; D Sam mam MX510 (ponad rok mialem 500 ale uszkodzilem i dostalem 510 sama by sie chyba nigdy ni rozleciała ) i nie ma co, to sa myszki na lata ; ) Ale pamitam ze kiedy mialem A4Tech to sam nie instaliowalem sterow, bo ogolnie to nie daja za duzo (jakies lipne menu, itd...)

Pozdraiwam ;D

(system) #16

Niektóre muchy żyją jeden dzień a niektóre myszy pare miesięcy.Nowa to ona była w styczniu!