Problem z myszką optyczną

Witam, ostatnio zakupiłem myszkę optyczną firmy e5 z 1600 dpi. Po jej zainstalowaniu zauważyłem dziwny problem. Otóż jest jakaś zbyt nadwrażliwa. Kiedy przesuwam nią po jakiejś powierzchni to wszystko jest ok, ale kiedy zamierzam ją podnieść do góry, to oczywiste jest, iż bym chciał by kursor pozostał w tym samym miejscu jak go zostawiłem, ale właśnie ucieka wysoko do góry. Takie efekt bardzo przeszkadza, szczególnie w grach, kiedy wykonując różne czynności zauważam że jestem na brzegu podkładki i muszę ją przesunąć na środek. wtedy też ten efekt się ujawnia. Zauważyłem również że myszka działa nawet kilka centymetrów nad powierzchnią. inne myszki optyczne które miałem nie wykazywały aż takiej wrażliwości. co zrobić by poradzić sobie z tym irytującym efektem? Może to się wydawać naprawdę banalne, ale strasznie irytuje.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Dodane 24.03.2009 (Wt) 0:09

Czy ktoś wie w czym może tkwić problem??

Miałem podobny problem i u mnie spowodowane to było szklistą powierzchnią podkładki pod mysz, która odbijała światło myszy i ta wariowała. Zrezygnowałem zupełnie z podkładki i na drewnianej powierzchni mysz działa idealnie :smiley: pozdrawiam.