Problem z myszką :(

Witam kupiłam ostatnio sobie taką o to mysz http://vivanco.totu.pl/product.php?item_id=357. Po podłączeniu wg instrukcji mysz nie działa, po zainstalowaniu sterowników też. Mimo iż świecą sie diodki. Intryguje mnie jedna rzecz w szczegółach sterownika jest napisane ze sterownik znajduje sie wmiejscu windows\system32\drivers\j8042prt.sys a ja zainstalowalam sterownik do tej myszki w innym miejscu. Jednak gdy wciskam aktualizuj sterownik pisze i wskazuje mu miejsce pisze ze nie może znaleźć i ze już zainstalował najlepsze sterowniki dla tego urządzenia :frowning: Co zorbić zeby myszka działała

Probonuje odinstalowac sterowniki i zainstalowac w standartowym miejscu . Moze to jest przyczyna a jesli nie przetestuj mysze na innych kompach

P.S Sorry za glupie pytanie ale czy myszka jest dobrze podlonczona sprawdz czy kabel jest docisnety :wink:

to myszka radiowa :smiley: jesteś pewna, że jest “połączenie” myszka <=> antenka :roll:

jestem pewna ze jest dobrze podłączona to już sprawdzałam wczesniej !!

Kabel myszki zakończony wtykiem USB czy PS2.

Jak mysz podłączona przez USB czy PS2 do kompa.

Jak tam baterie.

Odinstaluj oprogramowanie i stery mysz - ma być pusto.

Menadzer urządzeń i odinstaluj lub usuń wszystko co mysz - ma być pusto.restart kompa i niech komp zainstaluje stery systemowe do myszy i sprawdź.

Nieraz trzeba na załadowanym systemie zresetować przyciski pod myszką i na nadajniku jednocześnie,aby urządzenie działało.

Próbowałam podłączyć ją pod USB i pod PS 2 i nic :frowning: Likwidowałam sterowniki od myszki system instalował sobie nowe i tez nic :frowning: baterie są wporządku

Czy mysz napewno jest sprawna, sprawdź ją na innym kompie na PS2.

Jaką miałaś mysz wcześniej i gdzie podłączoną usb czy ps2.

Jaki masz system - podejrzewam XP,ale jaki z SP1, SP2.

Czy komp wykrywa nowe urządzenie.

Czy w trybie awaryjnym mysz jest.

Zbliż mysz do nadajnika ile się da i zobacz.

Jeśli masz XP to z uruchom komenda chkdsk /f i sfc /scannow ,włóż płytę z XP do napędu,po chkdsk i sfc spacja.

Sprawdź szkodniki.

Zrób tak.

Na wyłączonym kompie wsadź ją do gniazda PS2.

I zrób to co pisałem,szczególnie odinstaluj wszystko dokładnie co mysz i menadzer urządźeń ma być pusto z myszy,restart i niech zainstaluje stery systemowe.

Jak nie chodzi na PS2 podłącz do USB i zrób to samo.

Sprawdź porty USB czy działają na innym urządzeniu.

W biosie jak opcja jest włącz mysz USB, a włącz PS2 i odwrotnie.

Lub jak dalej nic.

Aktualizacja biosu płyty do najnowszego.

Wgrać świeży system.

Wymienić myszkę na inny model.

To na moje oko na 99% wina myszki, idź do sklepu z reklamacją, albo przetestuj u znajomych na kopie jeżeli nie zadziała to prawie na pewno wina mychy.