Problem z myszką :(

(Fefka86) #1

Witam kupiłam ostatnio sobie taką o to mysz http://vivanco.totu.pl/product.php?item_id=357. Po podłączeniu wg instrukcji mysz nie działa, po zainstalowaniu sterowników też. Mimo iż świecą sie diodki. Intryguje mnie jedna rzecz w szczegółach sterownika jest napisane ze sterownik znajduje sie wmiejscu windows\system32\drivers\j8042prt.sys a ja zainstalowalam sterownik do tej myszki w innym miejscu. Jednak gdy wciskam aktualizuj sterownik pisze i wskazuje mu miejsce pisze ze nie może znaleźć i ze już zainstalował najlepsze sterowniki dla tego urządzenia :frowning: Co zorbić zeby myszka działała

(El Presidento) #2

Probonuje odinstalowac sterowniki i zainstalowac w standartowym miejscu . Moze to jest przyczyna a jesli nie przetestuj mysze na innych kompach

P.S Sorry za glupie pytanie ale czy myszka jest dobrze podlonczona sprawdz czy kabel jest docisnety :wink:

(Duch) #3

to myszka radiowa :smiley: jesteś pewna, że jest "połączenie" myszka <=> antenka :roll:

(Fefka86) #4

jestem pewna ze jest dobrze podłączona to już sprawdzałam wczesniej !!

(JNJN) #5

Kabel myszki zakończony wtykiem USB czy PS2.

Jak mysz podłączona przez USB czy PS2 do kompa.

Jak tam baterie.

Odinstaluj oprogramowanie i stery mysz - ma być pusto.

Menadzer urządzeń i odinstaluj lub usuń wszystko co mysz - ma być pusto.restart kompa i niech komp zainstaluje stery systemowe do myszy i sprawdź.

Nieraz trzeba na załadowanym systemie zresetować przyciski pod myszką i na nadajniku jednocześnie,aby urządzenie działało.

(Fefka86) #6

Próbowałam podłączyć ją pod USB i pod PS 2 i nic :frowning: Likwidowałam sterowniki od myszki system instalował sobie nowe i tez nic :frowning: baterie są wporządku

(JNJN) #7

Czy mysz napewno jest sprawna, sprawdź ją na innym kompie na PS2.

Jaką miałaś mysz wcześniej i gdzie podłączoną usb czy ps2.

Jaki masz system - podejrzewam XP,ale jaki z SP1, SP2.

Czy komp wykrywa nowe urządzenie.

Czy w trybie awaryjnym mysz jest.

Zbliż mysz do nadajnika ile się da i zobacz.

Jeśli masz XP to z uruchom komenda chkdsk /f i sfc /scannow ,włóż płytę z XP do napędu,po chkdsk i sfc spacja.

Sprawdź szkodniki.

Zrób tak.

Na wyłączonym kompie wsadź ją do gniazda PS2.

I zrób to co pisałem,szczególnie odinstaluj wszystko dokładnie co mysz i menadzer urządźeń ma być pusto z myszy,restart i niech zainstaluje stery systemowe.

Jak nie chodzi na PS2 podłącz do USB i zrób to samo.

Sprawdź porty USB czy działają na innym urządzeniu.

W biosie jak opcja jest włącz mysz USB, a włącz PS2 i odwrotnie.

Lub jak dalej nic.

Aktualizacja biosu płyty do najnowszego.

Wgrać świeży system.

Wymienić myszkę na inny model.

(Bażant) #8

To na moje oko na 99% wina myszki, idź do sklepu z reklamacją, albo przetestuj u znajomych na kopie jeżeli nie zadziała to prawie na pewno wina mychy.