Problem z myszką

cześć wam. Mam cholernie wkurzający problem z myszką. Poprostu myszka stoi sobie w miejscu tzn nie ruszam nią a kursor sobie sam jeździ po ekranie. Mam dwie myszki więc wada myszki nie wchodzi w rachube. Żadnego trojana czy robaka też nie mam bo trzy dni temu robiłem formata i przeskanowałem dyski antywirem i nic nie znalazł a problem się powtórzył. Więc ja już sam kurde nie wiem o co chodz? Może to sp2? Na czystym xp i sp1 nie miałem takich problemów. Co wy na to? A może ktoś sie w sieci włamał do mnie? Ale raczej chyba nie bo jeśli by tak było to by se ktoś jeździł w wszystkie strony a mi sie kuros powoli przesuwa w jednym kieruku konkretnie zawsze leci w prawy górny róg ekranu. Pomóżcie, please! !!

Kurna mam to samo z myszą i też po zainstalowaniu do win xp SP2. Ja dodatkowo sciągnąłem najnowsze sterowniki (mam mysz A4tech) ze strony A4tech`a przeznaczone właśnie specjalnie do win xp sp2 z sierpnia 2004. A mimo to mam taki sam wkurzający problem. Nie mam pojęcia. Może nam ktoś mądry pomoże.

Pozdrawiam

mjuszczynski

Myszki a4tech chyba tak maja bo ja mialem ten sam problem wiec chyba pozostaje tylko zmiana gryzonia :wink:

ja mam dwie myszki różnych producentów i na obu występuje ten problem jedna tak jak mówicie a4tech i jakąś kupiłem z allegro przeźroczystą co cała świeci na niebiesko :slight_smile: i na niej też występuje ten problem. Jeśli ktoś wie co trza zrbić żeby mi kursor nie sp piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii to bardzo będę wdzięczny za pomoc. Może jest już jaka poprawka do sp2 czy coś takiego? Czy trza czekać na longhorna? :stuck_out_tongue:

Licz się ze słowami :evil: :evil: :evil:

fiesta

Z Twoich powyższych postów wynika że masz myszy optyczne. Na jakich podkładkach je używasz ??

Spróbuj na jedolitym tle (np biała kartka) bądź na pulpicie biurka.

nie wszyskie bo moja A4Tech RFSW-35 na SP2 chodzi normalnie.

Pewnie kursol leci do krzyżyka bo już ma Cię dość :stuck_out_tongue:

A tak na serio to możliwe że masz nierówną powierzchnie po kturej pracujesz i światło źle się odbija od podłoża i kamera myśli że wykonujej ruch (jeżeli posiadasz myszkę optyczną)

jedna myszka jest optyczna a druga analogowa. Problem pojawia się na obu, podkładke mam od jakiegoś roku i wcale sie nie zurzyla co mnie bardzo cieszy. A problem zaczął sie pojawiać ok instalacji sp2

napisz jeszcze do jakiego portu masz podpiętą myszkę !!

żeby było śmiesznie, jedna mycha jest pod usc a druga pod ps

Sprawdz ustawienia biosu, jak używasz myszy USB uaktywnij ją w biosie o ile jest opcja a wyłącz PS2 i na odwrót.

Przeskanuj jeszcze dodatkowo Pandą Platinium7 + ad-aware1.05.

dopowiem jeszcze że w parcy dzieje mi się to samo tylko że chyba znalazłem rozwiązanie. Do myszy pod usb trza dodać przejsciówke do ps2. W pracy to mi myszka skakała jak szalona a jak dzisiaj założyłem przejściówke to jak narazie jest git. Zobaczymy później. A jak przyjde do domu z roboty to nie będę sie bawił w biosie żeby myszka mi działała tylko se pójde do kumpla i se porzycze pada o pegazusa hehe. Tak serio dzięki chłopaki za rade. Mam nadzieje że dziaj znajde troche czasu żeby się tym pobawić. I mam jeszcze jedno pytanko, chce sobie dzisiaj kupić sonyericsson T610. Co o tym myślicie. potrzeba mi fachowej porady. Thx

Co do A4Tech, to juz dawno na stronie są sterowniki kompatybilne z SP2, po to - żeby takie problemy nie występowały.

Pisałam już o tym… Wystarczy ściągnąć…

http://www.a4tech.com/en/download2.asp?CID=5

uważam ze do systemu wkradł Ci się jakiś trojan lub wirus, przeskanuj system antywirusem i programem:

CWShredder http://www.dobreprogramy.pl/index.php?d … d=657&t=55

trojan to raczej nie ale wymień kulke mi to pomogło

Miałem ten sam kłopot - byłem akurat w fazie zmiany kompa no i się wściekłem jak na nowym kompie działo się to samo - nie pomogły nowe sterowniki ze strony A4 Techa. Zmieniłem myche na Logitecha MX 900 i bez sterowników działo się to samo co wyklucza winę myszki, dopiero po zainstalowaniu sterów do Logitecha problem zniknął od ręki. Wynika z tego że wina jest po stronie SP2 ale dlaczego nie u wszystkich.

Tak właśnie, wymień kulke w myszce optycznej, dobra rada, PIONA :smiley: