Problem z nadmiernym zużyciem procesora przez gg


(Chilek1) #1

Witam.

Niedawno robiłem formata. Po nim zainstałowałem gadu-gadu i okazało się, że zużycie procesora przez ten program waha sie w granicach 99-100%. Tak samo jest dla każdej wersji programu.

Da się coś z tym zrobić? czy trzeba ponownie formatować ?


(VPN) #2

System zaktualizowany? Service Pack 2 + bieżące poprawki dla Windows XP?


(system) #3

Eh wartość domyślna GG.

Zainstaluj jakąś alternatywe np. AQQ 2.0


(VPN) #4

Nie AQQ 2.0, bo on jest w fazie betatestów, niepolecany dla zwykłych użytkowników. Jeśli już to starszą wersję 1.5 lub np. Tlena.


(JNJN) #5

Sterowniki do płyty głównej wgrane?

Sprawdź tryb pracy DMA dysku - link dla XP.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 851#213851

Szkodniki sprawdź?


(Damian) #6

Poczytaj jeszcze to:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=190699

http://www.ggcenter.net/artykul-54

http://www.pcformat.pl/forum/printthread.php?tid=48967


(Danielm86) #7

hehe a co to ma do rzeczy. Ja nie mam service packów i system chodzi stabilniej niz przy ich instalowaniu. Problemem jest update.tmp. plik tworzony przez gg.


(Chilek1) #8

kolega kiedys mial taki sam propblem ale u niego pomogl dopiero format. Ja przeskanowalem system i teraz dziala wszystko dobrze choc nie wiem czemu bo zadnego badziewia nie znalazlo :slight_smile: tak czy inaczej wszystko juz dziala. dzieki za pomoc


(VPN) #9

Błąd, aktualizacje to podstawa, choćby bezpieczeństwa. Niektóre programy (np. komunikatory) wymagają do poprawnej pracy zainstalowanego Service Pack 2 do Windows XP.


(Danielm86) #10

już dawno olałem aktualizacje. System oryginalny Bez nich komp śmiga mi 2 lata bez formatu, zawiechy, blue screenów. A jak miałem komplet aktualizacji to co miesiąc był format bo komp się sypał. Wtedy miałem jeszcze sdi. To wyobraź sobie, że ściąganie aktualizacji trwało nawet pół dnia. A propos bezpieczeństwa. Nie miałem syfu już od dłuższego czasu. Zone Alarm + Peer Guardian + Spyware Terminator + Avast (hehe wiem że tro badziewie)


(VPN) #11

Widać mamy inne zdanie na ten temat. Aktualizacje są po to, żeby je instalować. Gdyby były niepotrzebne to by ich nie było... Też mam dysk 2 lata bez formatu, a aktualizacje instaluję na bieżąco.

Avast nazywasz badziewiem... Lepsze coś niż nic, w końcu to jeden z najlepszych darmowych antywirusów. A że darmowy to system wymaga też lepszej kontroli "wspomagającej" i rozsądnego użytkownika. Tyle.