Problem z nadmiernym zużyciem procesora

(Pi Otrek) #1

Witam. Ostatnio zauważyłem, ze procesor strasznie sie meczy no i co sie z tym wiąże nagrzewa oraz muli, temperatura ponad okolo 60 stopni. Przy włączonym w tym momęcie GG, przeglądarce, Neostradzie oraz Winampie, zucycie procesora wynosi około

zuzycie.JPG

Prosze mi pomoc, prosze pisac co potrzebne. Pozdrawiam.

(Inferno Pl) #2

Wróżek tu nie ma - co to za procesor?

Przeczyść chłodzenie, zmień pastę termoprzewodzącą, popraw obieg powietrza w obudowie.

(Agatonster) #3

trickman

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Pi Otrek) #4

AMD Athlon XP 1700+ 1,47GHz

Co do przeczyszczenia chłodzenia na płycie głównej, to ja nie mam pojęcia jak to odkręcić, gdyż nie ma tam żadnych śrubek przy wentylatorku.

(JNJN) #5

Nie odłączaj wentylatora od coolera CPU (nic nie odłączaj) ,tylko go dokładnie odkurz i resztę kompa też - odkurzacz z plastykową końcówką plus pędzelek.

Może też jakieś szkodniki masz w systemie - sprawdź.

Inne.

(Pi Otrek) #6

Słuchaj, co jakiś czas dotykam obudowy i nagrzewa sie poprostu... Chyba go dziś jednak zaniose do sklepu z kompami niech mi go rozkręcą i wyczyszczą.. dobry pomysł ? Jak użyje odkurzacza to nic mi z kompa nie wciągnie ? :stuck_out_tongue:

(Pawel B1 16) #7

Wejdź w zakładke procesy i zobacz który zużywa najwięcej mocy procesora.

Słyszałem że jest jakiś problem z nowym GG i strasznie muli. może go wyłącz i zobacz czy będzie działać lepiej.

(Emilmlo) #8

Mi gg muliło kompa że aż jak pisałem to musiałem czekać aby zobaczyć literkę jak wyłączyłem gg to normalnie się pracowało ale pozbyłem się tego problemu bo zmieniłem gg na Aqq i już takich problemów nie mam.

(Pi Otrek) #9

ok, problem rozwiązany, można zamknąć, pasta termoprzewodząca sie zapiekła i było jej baaardzo dużo tam nawalone :slight_smile: Co do komunikatora to racja.. gg strasznie zre procka i bede myslal o zmianie na aqq, juz je kiedys mialem i jest o wiele funkconalniejsze, ma wiele pluginow itp :slight_smile: