Problem z nadmiernym zużyciem procesora

Witam. Ostatnio zauważyłem, ze procesor strasznie sie meczy no i co sie z tym wiąże nagrzewa oraz muli, temperatura ponad okolo 60 stopni. Przy włączonym w tym momęcie GG, przeglądarce, Neostradzie oraz Winampie, zucycie procesora wynosi około

zuzycie.JPG

Prosze mi pomoc, prosze pisac co potrzebne. Pozdrawiam.

Wróżek tu nie ma - co to za procesor?

Przeczyść chłodzenie, zmień pastę termoprzewodzącą, popraw obieg powietrza w obudowie.

trickman

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

AMD Athlon XP 1700+ 1,47GHz

Co do przeczyszczenia chłodzenia na płycie głównej, to ja nie mam pojęcia jak to odkręcić, gdyż nie ma tam żadnych śrubek przy wentylatorku.

Nie odłączaj wentylatora od coolera CPU (nic nie odłączaj) ,tylko go dokładnie odkurz i resztę kompa też - odkurzacz z plastykową końcówką plus pędzelek.

Może też jakieś szkodniki masz w systemie - sprawdź.

Inne.

Słuchaj, co jakiś czas dotykam obudowy i nagrzewa sie poprostu… Chyba go dziś jednak zaniose do sklepu z kompami niech mi go rozkręcą i wyczyszczą… dobry pomysł ? Jak użyje odkurzacza to nic mi z kompa nie wciągnie ? :stuck_out_tongue:

Wejdź w zakładke procesy i zobacz który zużywa najwięcej mocy procesora.

Słyszałem że jest jakiś problem z nowym GG i strasznie muli. może go wyłącz i zobacz czy będzie działać lepiej.

Mi gg muliło kompa że aż jak pisałem to musiałem czekać aby zobaczyć literkę jak wyłączyłem gg to normalnie się pracowało ale pozbyłem się tego problemu bo zmieniłem gg na Aqq i już takich problemów nie mam.

ok, problem rozwiązany, można zamknąć, pasta termoprzewodząca sie zapiekła i było jej baaardzo dużo tam nawalone :slight_smile: Co do komunikatora to racja… gg strasznie zre procka i bede myslal o zmianie na aqq, juz je kiedys mialem i jest o wiele funkconalniejsze, ma wiele pluginow itp :slight_smile: