Problem z naędem DVD LG

Witam. Kupiłem sobie nagrywarkę LG DVD (Wcześniej miałem samo DVD, też LG). Sprawdziłem, że biosie nie widać tej nagrywarki i po podłączeniu windows się nie uruchamia tylko pisze coś o boot device. Nagrywarkę podłączyłem do trzech tych samych kabli co starą. (Podłączenie: wejście do zasilania, Taśma odchodząca od dysku, i malutka wtyczka na samym końcu) Tak podłączony działa mój stary napęd, a tego nowego nie ma nawet w biosie. Od razu mówie, że nie wiem jak się sprawdza czy jest master albo slave i co to są te “zworki” :slight_smile: Pozdrawiam

przestaw zworke na master jak masz jeden napęd, a jak masz 2 napędy to jedną na master a drugą na slave

master- 1 miejsce od lewej w zworkach

salve - 2 miejsce od lewej

Tamten napęd odłączyłem, a niestety jak pisałem wyżej nie wiem gdzie się znajdują te zworki i co to wogóle jest… może ktoś mi uświadomi?? :slight_smile:

Dodane 05.02.2009 (Cz) 20:24

Miejsce od lewej z tyłu napędu? Ale co to są te zworki i co mam podłączyć w te miejsce po lewej??

http://www.networkclue.com/images/perip … umpers.gif

http://www.pchell.com/images/masterslave.jpg

co to jest zworka masz tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zworka

a gdzie to jest na nagrywarce masz tu: http://www.centrumxp.pl/Img/Art/Windows … /01/01.gif

nad tym zaznaczonym na czerwono (na twoim dvd) masz pewnie napisane master/slave i tak jak jest tam narysowane tak włóż tą zworke.

Macie linka jak wygląda z tyłu ten napęd, będzie łatwiej wytłumaczyć co i jak.

http://img15.imageshack.us/my.php?image=napdmv5.jpg

jak masz te wejście na taśmę (to podłużne) to po lewej stronie masz takich 6 pręcików ustawionych po 2 w kolumnie. i na tych 2 po prawej stronie masz zworke. i teraz tylkko nad tym musisz przeczytać jak ją ustawić zeby było na master

Dodane 05.02.2009 (Cz) 20:51

ale teraz masz raczej dobrze, bo jest ustawione na master. chyba ze sie myle to niech mnie ktoś poprawi

Dodane 05.02.2009 (Cz) 20:52

i podłącz tylko zasilanie i taśme. reszta jest ci nie potrzebna jak do normalnego użytkowania.

Chodzi o to co zaznaczyłęm na czerowono?? :slight_smile:

http://img5.imageshack.us/my.php?image=napdyy7.jpg

Więc napiszcie teraz jak to wszystko ustawić żeby działał mi ten napęd :slight_smile:

tak to co zaznaczyłeś na czerwono to jest zworka. i ona jest wg mnie dobrze ustawiona, bo wiekszosc nappedów właśnie tam ma master. podłącz tylko zasilanie i taśme. reszta jest ci nie potrzebna jak do normalnego użytkowania. jak to nie pomoze to moze cos przestawiłeś w biosie ze go nie widzi? sprawdz to. w biosie powinna wyświetlić sie nazwa tej nagrywarki. a jak nie to tam najerzdzasz na master drive i naciskajac page down powinna ci sie wyswietlic nazwa nagrywarki

W biosie nic nie ruszałem, po podłączeniu nagrywarki (Zasilanie taśma i mały kabelek) win się nie włączył i wyskoczył jakiś komunikat. Wchodze do biosu i nie było nazwy nagrywarki. Miałem jakieś 3 sloty. na 1 było CD/DVD na drugim nazwa dysku twardego a na trzecim coś jeszcze. Podłączyłem tak samo stary napęd to nazwa była w biosie na slocie numer 1 :confused:

ale po co ci mały kabelek jakiś? nie podłączaj go. moze w tym problem a jak nie:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic851561.html poczytaj tu. to jest podobny problem. ja musze spadać to już ci nie pomoge. :frowning:

Właśnie sobie przypomniałem, że też gdy kupiłem nagrywarkę LG dali mi kabel do połączenia z kartą dźwiękową i z nim wszystko się sypało, wystarczyło odłączyć… :lol:

Nagrywarkę kupiłem samą bez żsdnych kabelków :stuck_out_tongue: Nic więcej nie ma poza nią.

ale i tak nie podłączaj tego tajemniczego kabelka bo on ci jest niepotrzebny!

Podłącz TYLKO zasilanie i taśmę. Na 99% wszystko przez ten “mały kabelek”…

Bardzo możliwe ale na starej LG bez tego kabelka nie działało :slight_smile: Dzięki wam bez Was nie dał bym rady, a przestawiłem z master na slave więc albo to był problem albo ten kabelek :slight_smile: Jeszcze raz wielkie dzięki :slight_smile: Pozdro!