Problem z nagraniem czegokolwiek przez nero i inne programy

Cześć wam. Mam problem z nero, w sumie nie ma znaczenia którą wersje zainstaluje zawsze jest ten sam problem. Błąd z zapisem, nie ma znaczenia jaka prędkość nagrywania czy cokolwiek inaczej poustawiam w programie. Doradzili w serwisie że obstawiają laser poszedł, ok laser ale czy w tym momencie format bym zrobił z uszkodzonym laserem czy jednak nie ? :evil: Bo format robię bez najmniejszego problemu. A może być to wina małej ilości ram ? Ile nero potrzebuje do właściwej pracy ?

A spróbuj zainstalować na próbę inny jakiś darmowy program do nagrywania. Od RAM raczej to nie zależy z tego względu, że prędzej by był problem z uruchamianiem programu lub by ci się strasznie zawieszał komp. O formacie to masz na myśli format dysku czy nowa instalacja systemu z płyty ??

Spróbuj tez zmienić firmę czystej płyty CD/DVD lub wyczyścić laser

Hmm mówisz zawieszał ? No czasem jest coś takiego ze przeglądarka czy coś innego się powiesi wtedy czekam kilka kilkanaście sekund i działa. Sądzę że to przez małą ilość ram. Format, mam na myśli zarówno format dysku jak i postawienie systemu od nowa. Powiem szczerze że kiedyś miałem coś innego dawno dawno nie pamiętam co to było ale efekt był podobny… Ale ściągnę jeszcze raz i zobaczę. Laser jest przedmuchany sprężonym powietrzem a płyty mam nowe… Ale… kiedyś jak miałem na początku tego laptopa to pamiętam że wszystko chodziło jak ta lala, płyta na nero nagrywała się dosłownie w kilka minut :evil:

A jakiś konkretnie błąd się pojawia podczas zapisywania na dysku CD/DvD ?

Tak, błąd kalibracji mocy. Wszędzie mi mówią że laser, no ale przecież jakby laser był padnięty to by nie zainstalował xp po formacie. Może to wam coś pomoże jeszcze, jak wkładam płytę cd do kieszeni to zanim ruszy słychać jak startuje i staje, i tak kilka razy zanim ruszy. W końcu się bujnie ale to nie zawsze też na 100 %. Czasem uda się np skopiować film z płyty na dysk a czasem w połowie stanie, i kieszeń bardzo się grzeje. Po prostu loteria.

Wymień nagrywarkę.

Uszkodzenie lasera a dokładnie zużycie uzwojeń pozycjonowania. Prawdopodobieństwo występowania błędów PIE i PIF.

Temat jasny w 100%. Błędy kalibracji

Hmm a format ? W jaki sposób jeśli uszkodzona nagrywarka i laser jak mniemam zrobiłem 2 dni temu format bezproblemowo ?

uszkodzona nagrywarka nie nagrywa, a odtwarzacz jest sprawny (czyta płyty).

Brak błędów PIE i PIF wypalona płyta najprawdopodobniej na innej nagrywarce bądź na tej samej ale jaszcze za życia okładu pozycjonowania.

Jestem pewien że odczyt płyty poszedł z wielkimi problemami.

grosik1983 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat.

viewtopic.php?f=16&t=394978