Problem z nagraniem fabrycznej wersji systemu na płytę

(marcin-4) #1

Mam taki problem: posiadam laptopa Acer Aspire 3693WLMi i chciałem nagrać sobie poprzez narzędzie Acer eRecovery Menagement wersję fabryczną systemu (Windows Vista) na płytę, aby w razie jakiegoś problemu z partycją systemową mieć w zapasie kopię na płytce. Niestety, w trakcie nagrywania wyświetlają się kolejno komunikaty jak na poniższym obrazku, które przerywają cały proces:

Nie mam pojęcia, o co tu chodzi. Płyta DVD jest włożona, nagrywarka sprawna, próbowałem z płytami różnych producentów i efekt stale ten sam, system jest legalny (dostarczony razem z laptopem). Dodam, że laptop zakupiłem nieco ponad 4 lata temu i po raz pierwszy próbuję nagrać płytę z systemem. Czy da się w jakiś sposób rozwiązać ten problem i zrobić kopię systemu?

(reos) #2

Utwórz obraz partycji (.iso), potem nagraj innym programem np:Power ISO.

(Fanboj O) #3

Te aplikacje czasem nie lubią się z płytami RW.

(marcin-4) #4

Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

@ Reos: Czy dzięki temu będę mógł przywrócić później system z płyt (razem z całą partycją) do stanu obecnego? Czy gdybym nagrał partycję na zewnętrzny dysk twardy, konieczne będą jakieś zmiany w BIOS-ie?

@ Fanboy: Stosowałem płyty DVD+R. Może należałoby spróbować nagrać wersję fabryczną systemu jakimś innym programem? Znasz (znacie) jakiś, którym byłoby to możliwe?