Problem z nagraniem filmu z dysku twardego na płytę dvd


(BLADE2042) #1

Witam mam taki problem otóż nic z dysku twardego jeśli chodzi o filmy w formacie dvd nie mogę przegrać na płytę poprzez nagrywarkę.Odtworzyć owszem obojętne jakim programem bez problemu odtworzę nawet jak chcę ponownie przerobić dany film programem Shrink 3.2.0.15 także mam z tym problem nie widzi tych filmów i takie info ukazuje mi się na ekranie monitora http://img230.imageshack.us/img230/1633 ... muzek6.png , http://img216.imageshack.us/img216/9929 ... inkyq6.png nigdy tego nie miałem wcześniej nic nie mogę przegrać z dysków na płyty jeśli chodzi o filmy co może być tego przyczyną???Jak wspominałem odtwarzać bezproblemowo mogę będę ogromnie wdzięczny za pomoc jak mogę ten problem rozwiązać.


(xyzzyx) #2

Przypuszczam że powodem jest to że są to pliki TS. Musisz je przekonwertować do postaci strawnej dla programów którymi chcesz nagrać płytę. Nie są to czasem filmy nagrane na twardy dysk(n.p. DreamBoxa)z Sat Tv i sciągnięte na dysk komputera?. Do konwersji spróbuj użyć n.p.Format Factory(http://www.formatoz.com/) choć może ktoś będzie miał inne propozycje.


(BLADE2042) #3

Witam nie są to przegrywane filmy z płyt dvd i tak sobie program Shrink zawsze robił w tych plikach nigdy nie miałem potem problemu z ich nagraniem na płytę dvd żadnym programem czy był to CloneDVD czy Nero a teraz nie mam pojęcia co mogło się stać odtwarza mi jak już wsp.bezproblemowo taki film z dysku twardego ale nagrać go już mam problem nie wiem co może być tego przyczyną???Zawsze tak nagrywałem odkąd pamięcią sięgam i nigdy problemów nie miałem i zawsze tymi samymi programami czyli Shrink i CloneDVD tylko logiczne zmieniały się wersje oprogramowania na coraz to nowsze.


(xyzzyx) #4

Na obrazkach pisze o plikach TS i dlatego to mi przyszło do głowy. Ja właśnie nagrywam na DreamBoxa z TvSat i są to pliki TS(Transport Stream) których ani Shrink ani Nero nie widziały. No ale może problem tkwi w czymś innym. Pozdrawiam.


(BLADE2042) #5

Dzięki za info.

-- Dodane czwartek, 22 stycznia 2009, 08:55 --

Właśnie kumpel dał mi swojego kompa abym mu postawił nowy system itd.bo jeszcze dysk miał w starym systemie FAT32 zamiast NTFS i po zrobieniu wszystkiego jak trzeba spróbowałem tak dla picu zainstalować SHRINK 3.2.0.15 i z tego przenośnego dysku co pod usb się go podłącza u mnie także nic nie chciało odczytać z niego to samo co jest na screenach poszło bez problemu tak jak to zawsze robiłem starym zwyczajem.Zdziwiło mnie to ogromnie więc mam nagrane pliki wszystkie ok tylko czemu u mnie to nie chce śmigać jak wcześniej mimo iż postawiłem jak już wspominałem świeżutki system od podstaw.Już sam nie wiem co robić jeszcze dla pewności wezmę ten przenośny dysk i spróbuję u innego kumpla czy także będzie tak samo , jeśli tak to już nie wiem co może być przyczyną u mnie że za nic nie mogę nic nagrać a u innych idzie bezproblemowo.